“Nar” tələbələrin əmək bazarına inteqrasiyasına dəstək olur
Gənclərin uğurlu karyera qurmalarına hər zaman dəstək olan “Nar” növbəti dəfə karyera sərgisində iştirak edib. Mobil operator Azərbaycan Texniki Universiteti (AZTU) və Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Məşğulluq Xidmətinin birgə təşkil etdiyi növbəti karyera sərgisində yer alıb. Tələbə və məzunların əmək bazarına çıxışını dəstəkləyərək mobil operator Əlavə Dəyər Xidmətləri (ƏDX), məhsulların idarəolunması, analitika və hesabatlar üzrə aparıcı mütəxəssis və illustrasiya və qrafik üzrə dizayner vəzifələrinə sənəd qəbulu təşkil edib. Şirkət təmsilçiləri ilə birbaşa ünsiyyətdə olan tələbələr karyera imkanlarını dəyərləndirmək, həmçinin bu şirkətlərin təcrübə proqramlarında iştirak barədə məlumat əldə etmək imkanı qazanıblar. Sərgidə “Nar” stendinə maraq böyük olub. Sərgidə tələbələrə 60-dan çox müəssisədən vakant iş yeri və təcrübə proqramları təklif olunub.
Qeyd edək ki, “Nar” korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində 2016-cı ildən Azərbaycan Texniki Universiteti (AzTU) ilə əməkdaşlıq edir. Bu əməkdaşlıq çərçivəsində universitetdə “Nar” GSM laboratoriyası yaradılıb. Laboratoriya tələbələrə GSM sahəsi üzrə təcrübi biliklər əldə etməyə imkan yaradır.

Nar поддерживает студентов в построении карьеры
Nar всегда поддерживающий молодежь в построении успешной карьеры в очередной раз участвовал в карьерной выставке. Мобильный оператор принял участие в  выставке проведенной с поддержкой Азербайджанского Технического Университета (АзТУ) и Государственной Службы по Трудоустройству при Министерстве Труда и Социальной Защиты. Nar поддерживающий выход студентов и выпускников на рынок труда принял документы на такие вакансии как: ведущий специалист по управление продуктами, аналитике и отчетности и дизайнер по графике и иллюстрации. Будучи в прямом контакте с представителями компаний, студенты смогли оценить предлагаемые карьерные возможности, а также узнать о программах стажировки в этих компаниях. На выставке к стенду Nar был проявлен большой интерес. Студентам были предложанны вакантные рабочие  места и программы стажировки в более 60 компаниях.
Отметим что, в рамках своей корпоративно социальной стратегии (КСМ) с 2016 года Nar сотрудничает с Азербайджанским Техническим Университетом (АТУ). В рамках сотрудничества в университете была создана Nar GSM лаборатория. Данная лаборатория позволяет студентам приобрести практические знания в сфере GSM.