“Nar” tələbələr üçün yeni iş imkanları təklif edir
“Nar” tələbələrin öz ixtisasları üzrə uğurlu karyera qurmalarına kömək etmək məqsədilə gənclərə dəstək olub. Mobil operator Azərbaycan Texniki Universitetində (AzTU) təşkil olunan 1-ci Karyera Sərgisində iştirak edib. Gənclərin karyera qurmalarına dəstək məqsədilə keçirilən sərgidə “Nar” biznesin təhlili üzrə mütəxəssis, media əlaqələri üzrə mütəxəssis, eyni zamanda məhsulların inkişaf etdirilməsi üzrə aparıcı mütəxəssis və korporativ satışı üzrə mütəxəssis vəzifələrinə sənəd qəbulu təşkil edib. Dekabrın 14-ü keçirilən sərgidə, Azerfon MMC (“Nar” ticarət nişanı) ilə yanaşı, 70-dən çox şirkət iştirk edib. 1500-dək tələbə və məzunun iştirak etdiyi sərgidə “Nar” stendinə maraq böyük olub.
Qeyd edək ki, sərgi Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi ilə birlikdə “Karyerada ilk addım” şüarı altında keçirilib. Sərginin keçirilməsinin əsas məqsədi gənclərin məşğulluğunun artırılması, iş təcrübəsi olmayan gənclər üçün karyera fürsəti yaratmaq, məşğulluq bacarıqlarını inkişaf etdirməklə onların iş imkanlarını genişləndirməkdir.
Qeyd edək ki, gənclərə dəstək “Nar”ın korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyasının əsas istiqamətlərindən biridir. “Nar” AzTU ilə əməkdaşlıq çərçivəsində tələbələr üçün “Mobil rabitənin əsasları” mövzusunda təlimlər keçirib. 2016-ci ildə Azərbaycan Texniki Universiteti ilə imzalanmış tərəfdaşlıq müqaviləsinə əsasən universitetdə “Nar” GSM laboratoriyası yaradılıb. Müasir telekommunikasiya avadanlığının quraşdırıldığı xüsusi laboratoriyada tələbələr mobil rabitə üzrə müxtəlif nəzəri biliklər və təcrübə əldə etmək fürsəti qazanırlar.

Nar предлагает новые возможности трудоустройства для студентов
Nar поддержал молодых людей, чтобы помочь им сделать успешную карьеру в соответствии с их специальностью. Оператор мобильной связи принял участие в 1-й ярмарке вакансий, организованной Азербайджанским техническим университетом (AzTU). На ярмарке Nar  организовал  прием документов на такие должности, как специалист по бизнес-анализу, специалист по связям со СМИ, а также ведущий специалист по разработке продуктов и специалист по корпоративным продажам, чтобы помочь молодым людям построить карьеру. Наряду с ООО Azerfon (торговая марка Nar) в ярмарке, состоявшейся 14 декабря, приняли участие более 70 компаний. Стенд Nar на ярмарке, в которой приняли участие почти 1500 студентов и выпускников, вызвал большой интерес.
Следует отметить, что ярмарка была организована совместно с Министерством труда и социальной защиты населения под девизом «Первый шаг в карьере». Основная цель ярмарки - увеличить занятость среди молодежи, создать карьерные возможности для молодых людей, не имеющих опыта работы, и предоставить им более широкие возможности, развивая навыки трудоустройства.
Отметим, что поддержка молодежи является одним из основных направлений стратегии корпоративной социальной ответственности (КСО) Nar. В рамках партнерства с АзТУ Nar организовал тренинги на тему «Основы мобильной связи». В 2016 году в рамках соглашения о партнерстве, подписанного с Азербайджанским техническим университетом, в университете была создана GSM-лаборатория «Nar». В этой специальной лаборатории, оснащенной современным телекоммуникационным оборудованием, студенты могут получить теоретические и практические знания в области мобильной связи.