Nar regionlarda peşəkar kadr hazırlığına dəstək olur
Regionlara diqqəti ilə seçilən sərfəli mobil operator “Nar” Gəncə şəhərində yerləşən Azərbaycan Texnologiya Universitetinin (ATU) tələbələri üçün növbəti karyera təlimini təşkil edib.
Universitetin rektoru, dosent Yaşar Ömərovun dəvəti ilə “Nar” rəhbərliyi Gəncə şəhərinə səfər edərək universitetin rəhbər heyətilə görüşdü. Görüş zamanı peşəkar kadr hazırlığı istiqamətində atılacaq növbəti addımlar müzakirə edildi. Daha sonra “Nar” baş icraçı direktoru Özgür Genc karyera təlimində iştirak edən tələbələrlə görüşərək öz təcrübəsini və tövsiyələrini bölüşüb.
Texniki ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələrin peşəkar bacarıqlarını inkişaf etdirmək və onları iş bazarına hazırlamaq məqsədi ilə təşkil olunan bu təlim Narın peşəkar heyəti tərəfindən hazırlanır və tədris olunur. İnteraktiv keçirilən təlim rabitə bazarında uğurlu karyera başlanğıcı etmək, əsas karyera hədəflərinin seçilməsi, iş müsahibələrinə hazırlıq və günümüzdə önəmli olan sosial media platformalarından səmərəli istifadə mövzularını əhatə edirdi.
Təlimlər Narın Korporativ Sosial Məsuliyyət strategiyasının təhsil istiqaməti üzrə və Azərbaycan Texnologiya Universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilir. “Nar”ın məqsədi texniki ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələri əsl peşəkar kimi yetişdirərək Azərbaycanın telekommunikasiya bazarı üçün mütəxəssis hazırlamaq və ölkənin mobil rabitə sahəsinin inkişafına töhfə verməkdir. Qeyd edək ki, 2025-ci ildə Narın Füzuli və Salyan rayonlarında yeni mağaza açılışı tədbirləri zamanı da, paralel olaraq, bu rayonlarda yerləşən təhsil ocaqlarında maarifləndirici layihələr həyata keçirilmişdi.

Nar supports professional talent development in the regions
Known for its strong regional focus and affordable services, mobile operator Nar organized another career training program for students of Azerbaijan Technological University (ATU) in the city of Ganja.
At the invitation of the university’s Rector, Assoc. Professor Yashar Omarov, Nar’s management visited Ganja and met with the university leadership. During the meeting, they discussed upcoming initiatives focused on professional talent development. Following this, Nar CEO Özgür Genc, met with students taking part in the career training, sharing his professional experience and offering practical advice.
The training program, developed and conducted by Nar’s professional team, aims to strengthen the skills of students studying technical disciplines and prepare them for the labor market. Delivered in an interactive format, it covered topics including launching a successful career in the telecommunications sector, setting key career goals, preparing for job interviews, and making effective use of current social media platforms.
The trainings are part of Nar’s Corporate Social Responsibility strategy in the field of education and are conducted in partnership with Azerbaijan Technological University. Nar aims to develop students in technical disciplines into highly qualified professionals for Azerbaijan’s telecommunications sector, contributing to the growth of the country’s mobile communications industry. Notably, in 2025, during the opening events of new Nar stores in the Fuzuli and Salyan regions, educational initiatives were simultaneously carried out in local schools.