“Nar Mobile” öz yeni vizual görünüşünü təqdim edir
6 aprel tarixində, “Nar Mobile” brendi kimi tanınan “Azerfon” MMC, öz yeni yeni vizual görünüşünü və brend platformasını ictimaiyyətə təqdim etdi. Bundan sonra, Azərbaycanın ən sürətlə inkişaf edən mobil operatoru “Nar” kimi tanınacaq.
Strateji brendinq və dizayn üzrə Böyün Britaniyanın tanınmış “Landor” agentliyi tərəfindən tərtib edilmiş yeni vizual görünüş, “Nar” brendinin ictimaiyyət arasında mədəni rezonans doğuracaq yeni və açıq xarakterini  təqdim edib. Yeni loqotip, nar formasında və rəngində olmaqla, “ünsiyyət buludunun” daxilində sözdən ibarət olan “Nar” ticarət nişanını əks etdirir.
“Azerfon” şirkətinin baş direktoru Kent MakNili şirkətin yeni brendini şərh edərək, ona aydınlıq gətirib: “Biz daima müxtəlif tarif planlarımız və yeniliklərlə zəngin məhsullarımızı təqdim edərək müştərilərimizin ehtiyaclarının təmin olunmasına böyük diqqət yetiririk. Biz çalışırıq ki, insanlara öz sözümüzü sadə və əlçatan formada bildirək ki, onlar bizim çatdırmaq istədiyimiz fikirləri anlaya bilsinlər. Mən hesab edirəm ki, biz həmçinin reklamlarımız vasitəsilə insanların emosiyalarına toxunmağa çalışmışıq ki, reklamlarımız insanlar üçün maraqlı olaraq, onların zövqünü oxşasın. Bu gün biz növbəti addımı etməyə hazırıq. “Nar” sözünün qüdrətindən qaynaqlanan yeni “Nar Garden”(Nar Bağı) brend platformamızı təqdim etməyə son dərəcə şadıq. Belə ki, Nar meyvəsi Azərbaycan xalqının ənənələri, mədəniyyəti və mənəvi həyatında xüsusi yer tutur”.
Şirkətin “Y&R Moscow” kreativ agentliyi tərəfindən hazırlanmış “Nar Bağı” brend platforması, yeni brendin fəlsəfəsini mükəmməl şəkildə əks etdirən bir aləmi – istənilən ağacın əkilib-becərilə, böyüdüb-başa çatdırıla və meyvələrindən bəhrələnmək mümkün olan bağçaya bənzəyən bir məkanı təqdim edir. Brend platforması insanları “Nar” brendinin “Gəlin birlikdə böyüyək!” giriş şüarı ilə salamlayaraq, hər kəsin üzünə açıq olan bir dünyanı təqdim edir.
Həmçinin, qeyd etmək lazımdır ki, “Nar” brendinin ruhunu təcəssüm edən mağazanın yeni konsepsiyası, “Shopworks” beynəlxalq riteyl dizayn və araşdırma konsaltinq agentliyi tərəfindən yaradılıb.
Daim inkişaf edən şəbəkə, xidmətlər üzrə çox əlverişli qiymətlər, həmçinin müştərilərə göstərilən yüksək səviyyəli xidmətlər ilə “Nar” brendi müştərilərin ehtiyaclarının təmin olunması strategiyasına sadiq qalmaqda davam edir.

«Nar Mobile» представляет свой новый фирменный стиль
6 апреля ООО «Azerfon», известный клиентам как бренд «Nar Mobile», презентовал свой новый фирменный стиль и креативную платформу. Отныне, самый динамично развивающийся мобильный оператор Азербайджана будет представлен как «Nar».
Новый фирменный стиль, разработанный Лондонским агентством по стратегическому брендингу и дизайну «Landor», отражает яркий и открытый характер «Nar», который вызовет эмоциональный отклик у публики. Новый логотип представляет собой название бренда «Nar», расположенное  внутри облачка с текстом, имеющего форму и цвет граната.
Генеральный директор компании «Azerfon» Кент Макнили, говоря о ребрендинге, подчеркнул: «С начала нашей деятельности в Азербайджане, мы день ото дня росли, постоянно улучшая наши продукты и внедряя новые услуги. Мы уделяем особое внимание потребностям клиентов, в частности, с помощью наших тарифных планов и путем внедрения инновационных продуктов. В своих обращениях и в нашей рекламе мы используем простой и ясный язык, который понятен всем. Наша реклама становится более эмоциональный, я уверен, что она найдет отклик среди наших абонентов, будет им интересной и, конечно же, доставит эстетическое удовольствие. Сегодня мы рады представить нашу новую креативную платформу «Nar Garden», смысл которой взят из самого слова «Nar». Ведь гранат занимает особое место в традициях, культуре и духовной жизни народа Азербайджана».
Креативная платформа «Nar Garden», разработанная московским креативным агентством компании «Y&R Moscow», открывает мир, который прекрасно отражает философию нового бренда: место, где жизнь похожа на сад, в котором все, что будет посажено, вырастет и принесет цветы и плоды. Это мир, который открыт для каждого, что подчеркивается и девизом бренда «Nar»: “Давайте расти вместе”.
Следует также отметить, что новая концепция дизайна магазинов, отражающая характер «Nar», была создана международным ритейл-дизайн и консалтинговым агентством «Shopworks».
Бренд «Nar» остается приверженным стратегии эффективного удовлетворения потребностей клиентов посредством постоянно развивающейся сети, очень выгодных цен на услуги, а также превосходного уровня обслуживания клиентов.