“Nar” Milli Mətbuat Günündə media nümayəndələrini intellektual yarışda bir araya topladı
Ölkənin ən gənc mobil operatoru “Nar”, 22 iyul - Milli Mətbuat Gününü media nümayəndələri ilə birgə qeyd edib. Mobil operator 35 media orqanını təmsil edən 80-ə qədər media nümayəndəsini artıq ənənə halını alan intellektual yarışmada bir araya toplayıb.
Bilik yarışmasında 15 komanda iştirak edib. İntellekt yarışında artıq ikinci ildir ki, qalibiyyəti əldən buraxmayan “Komanda” komandası 1-ci yeri, “Report” İA-ni təmsil edən komanda 2-ci, “Azxəbər” komandası isə 3-cü yerləri tutublar. Qalib komandalara “Nar” tərəfindən xüsusi hədiyyələr təqdim edilib. Qeyd edək ki, yarış iştirakçılarına 7 tur boyunca ümumi biliklərlə yanaşı, milli və dünya mədəniyyətinə, tarixə, texnologiyaya aid müxtəlif çətinlik dərəcələrində suallar verilib.
“Bugün Zərdabi davamçıları olaraq sizləri intellektual yarışda bir arada görməkdən böyük qürur hissi duyuram. İctimaiyyətin məlumatlandırılmasına, maarifləndirməyə, düzgün dəyərlərin təbliğinə yönəlik əvəzsiz əməyiniz üçün “Nar” adından bütün media nümayəndələrinə təşəkkür edir, məsuliyyətli və şərəfli peşə yolunuzda uğurlar diləyirəm”, - deyə “Azerfon” MMC-nin İctimaiyyətlə Əlaqələr Departamentinin rəhbəri Əziz Axundov Milli Mətbuat günü münasibətilə keçirilən tədbirdə bildirib.
Qeyd edək ki, 22 İyul Azərbaycan Respublikası Milli mətbuat və Jurnalistika günü kimi qeyd olunur. Bu gün milli mətbuat tarixinin başlanğıcı hesab olunan Həsən bəy Zərdabinin 1875-ci ildə təsis etdiyi “Əkinçi” qəzetininin ilk sayının nəşr edildiyi gündür.
“Nar” hər zaman elmə, təhsilə, biliyə olan marağı artırmağa səy göstərir və maariflənməni təşviq etmək məqsədilə müxtəlif sosial layihələr həyata keçirir, eyni zamanda intellektual yarışların əsas dəstəkçisi rolunda çıxış edir.

On the National Press Day Nar gathered media representatives together at the intellectual competition
Nar, the youngest mobile operator of the country has celebrated 22nd of July – the National Press Day together with media representatives. The mobile operator has gathered together almost 80 media representatives from 35 media agencies for a traditional intellectual competition.
A total of 15 teams have participated in the knowledge competition. At the end “The Team” team, which takes the leading position for the second year in a row, became 1st, while teams representing “Report” and “Azxeber” agencies became 2nd and 3rd respectively. The winning teams received special presents from Nar. Note that during 7 rounds of the competition, the participants were asked questions of various complexities in such topics as general knowledge, national and world culture, history and technology.
“I’m very proud to see you all together - the successors of Zardabi, at this intellectual competition. On behalf of Nar, I would like to thank all the media representatives for your hard work aimed at informing and enlightenment of the society, and promoting the right values. I wish you success in your critical mission and honorary professional path” said Head of the Public Relations department of Azerfon LLC Aziz Akhundov at the event dedicated to the National Press Day.
It should be mentioned that the National Press and Journalism day of the Republic of Azerbaijan is celebrated on 22 of July. This day marks the publishing of the first issue of “Ekinchi” newspaper in the year 1875 by Hasan bey Zardabi, which is considered to be the starting point of history of the national press.