“Nar” jurnalistlər üçün Nar bayramı media-turu təşkil etdi
Azərbaycanın milli-mədəni irsinə bağlılıq nümayiş etdirən “Nar” Göyçayda təşkil edilmiş ənənəvi Nar bayramı ilə əlaqədar olaraq mətbuat nümayəndələri üçün media-tur təşkil etdi. Müxtəlif maraqlı müsabiqələr və əyləncəli proqramla müşayiət olunan tədbir böyük bayram əhval-ruhiyyəsində keçdi.
Tədbir zamanı “Nar” əməkdaşları jurnalistlər üçün təşkil edilmiş təqdimat çərçivəsində mobil operatorun fəaliyyət istiqamətləri, xüsusilə regionları əhatə edən fəaliyyətlər, bölgələrdə dəqiqəsi cəmi 1 qəpiyə danışmaq imkanı verən “Yerlim” tariflər toplusu, şəbəkənin təkmilləşdirilməsi istiqamətində görülmüş işlər, 2017-ci il ərzində ölkə ərazisində qurulmuş yeni baza stansiyaları, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə “Nar” şəbəkəsinin təmin edilməsi, səs keyfiyyətinin nəzərəçarpacaq dərəcədə artımını təmin edən “HD-Voice” (High Definition Voice) xidmətinin təqdim edilməsi, ATM (Asynchronous Transfer Mode) texnologiyalı transmissiya xətlərinin müasir tələblərə cavab verən və daha keyfiyyətli rabitəni təmin edən IP (Internet Protocol) texnologiyasına əsaslanmış xətlərlə əvəz edilməsi və planlaşdırılan digər işlər barədə geniş məlumat verdilər.
“Nar” tərəfindən festival çərçivəsində təşkil edilmiş kompleks tədbirlər geniş ictimai marağa səbəb oldu. Bayramda iştirak edən media nümayəndələri mobil operatorun təqdimatını maraqla izləyərək tədbirdən geniş reportaj hazırladılar.

Nar организовал пресс-тур для журналистов по случаю Праздника граната
Nar, известный своей приверженностью к национально-культурному наследию Азербайджана, организовал пресс-тур для представителей прессы по случаю традиционного Праздника граната, проведенного в Гёйчае. Мероприятие прошло в атмосфере праздника, и запомнилось интересными конкурсами и веселой развлекательной программой.
Во время мероприятия сотрудники Nar представили вниманию журналистов презентацию об основных направлениях деятельности оператора, и в особенности о деятельности, охватывающей регионы страны. Так, представители медиа получили подробную информацию о пакете тарифов Yerlim, позволяющих жителям регионов говорить по такой низкой цене, как 1 гяпик за минуту; работах проведенных для улучшения качества сети; новых базовых станциях, установленных на территории страны в 2017 году; обеспечении покрытия сети Nar на недавно освобожденных от оккупации территориях; запуске услуги HD-Voice (High-Definition Voice), позволяющей значительно улучшить качество звука во время звонков; замене трансмиссионных линий ATM (Asynchronous Transfer Mode) на линии IP, отвечающие всем современным требованиям и обеспечивающим более качественную связь, и т.д.
Комплексные мероприятия, организованные оператором Nar в рамках фестиваля, привлекли большое внимание общественности. Представители прессы, принявшие участия в празднике, с интересом прослушали презентацию мобильного оператора и подготовили подробные репортажи о мероприятии.