“Nar” gənclərin onlayn keçirdikləri tədbirə dəstək olub
“Nar”, gənclərin inkişafına, liderlik bacarıqlarının və potensiallarının üzə çıxarılmasına önəm verən “AIESEC Azərbaycan” beynəlxalq tələbə gənclər təşkilatının onlayn keçirilmiş tədbirinə dəstək olub. Dünyada yayılan “COVID-19” pandemiyası ilə əlaqədar tədbirlərin keçirilməsinə qoyulan qadağa ilə əlaqədar olaraq, təşkilat “Evdə qal: gələcəyini qur” adlı tədbirini karantin tələblərinə uyğun olaraq onlayn keçirib. İyunun 4-8-də keçirilmiş tədbirdə müxtəlif sahələrdən 200-ə qədər gənc iştirak edib.
Tədbirin əsas məqsədi pandemiya vəziyyətinə uyğun gələcəkdə uyğunlaşma problemi yarandıqda gənclərə dəstək olacaq seminarlar keçirməkdir. Seminarlar “Post-pandemiyada dünya”, “Karyera”, “Maliyyə”, “Sağlamlıq” kimi mövzuları əhatə edib. “AIESEC” dünyanın 126 ölkəsində fəaliyyət göstərən və 34 mindən çox üzvü olan dünyanın ən böyük beynəlxalq tələbə gənclər təşkilatlarından biridir.
Qeyd edək ki, “Nar” korporativ sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində gənclərin maariflənməsi, dünyagörüşü və analitik düşüncə bacarığını inkişaf etdirən layihələrə dəstək verib.

Nar поддержал онлайн - мероприятие проведенное молодежью
Nar поддержал онлайн-мероприятие международной студенческой молодежной организации «AIESEC-Azərbaycan», придающей большое значение развитию молодежи, выявлению лидерских навыков и потенциала. В связи с запретом на проведение мероприятий, связанным с глобальной пандемией COVID-19, организация провела  мероприятие под названием «Оставайся дома: твори свое будущее», онлайн, в соответствии с требованиями карантина. В мероприятии, проходившем с 4-8 июня, приняли участие около 200 молодых людей из разных областей.
Основная цель мероприятия - проведение семинаров для поддержки молодых людей в случае будущих проблем адаптации в связи с пандемией. На семинарах обсуждались такие темы, как «Мир после пандемии», «Карьера», «Финансы», «Здоровье». AIESEC - одна из крупнейших в мире международных студенческих молодежных организаций, насчитывающая более 34 тыс. членов в 126 странах.
Следует отметить, что в рамках стратегии корпоративной социальной ответственности, Nar поддерживал проекты, направленные на обучение молодых людей, развитие их мировоззрения и навыков аналитического мышления.