“Nar” “Əlilliyi olan şəxslərin məşğulluğu” ilə bağlı keçirilən tədbirdə öz təcrübəsini paylaşıb
18 fevral 2021-ci il tarixində dövlət və özəl müəssisələrin iştirakı ilə "Əlilliyi olan şəxslərin məşğulluğu: İşəgötürənlərin təcrübəsi" adlı virtual dairəvi masa keçirilib. Tədbir Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin maliyyə dəstəyi ilə BMT-nin İnkişaf Proqramı (UNDP) və BMT-nin Əhali Fondu (UNFPA) tərəfindən icra edilən "Əlilliyi olan Qadınların və Dağlıq Qarabağ Müharibəsi Veteranlarının Hüquqlarının və Rifahının Təmin Edilməsi" layihəsi çərçivəsində baş tutub.
Əsas KSM istiqamətlərindən biri də fiziki məhdudiyyətli şəxslərin cəmiyyətə inteqrasiyası olan “Nar”, onlayn tədbir zamanı bu sahə üzrə mövcud təcrübəsini bölüşüb. Mobil operator tərəfindən həyata keçirilən “Təlim məktəbi” layihəsi çərçivəsində paytaxt və regionlardan olan 150-dək fiziki məhdudiyyətli şəxs peşə təlimlərini başa vurmuşdur.
Qeyd edək ki, tədbirin əsas məqsədi əlilliyi olan şəxslərin məşğulluğunun dəstəklənməsi və bu barədə məlumatlılığın artırılması üçün ölkədə özəl və dövlət müəssisələri arasında qabaqcıl təcrübə paylaşımını təmin etmək olub.

Nar shared its experience at the roundtable “Employment of people with disabilities”
An online event entitled "Employment of people with Disabilities: Employers' Experience" was held on February 18, 2021, with the participation of public and private enterprises. The virtual roundtable was organized within the project "Ensuring the Rights and Welfare of Women with Disabilities and Veterans of the Nagorno-Karabakh War" by the United Nations Development Program (UNDP) and the United Nations Population Fund (UNFPA) and financed the Ministry of Labor and Social Protection.
Defining the integration of people with disabilities into society as one of the major directions of CSR policy, Nar shared its experience in this area during the online event. About 150 people with disabilities from the capital city and regions have completed vocational training within the framework of the “Training School” project implemented by the mobile operator.
It should be noted that the event was aimed to share best practices among private and public enterprises in the country to support the employment of people with disabilities and increase awareness about it.