“Nar” dilerlərlə birgə ötən ilin nəticələrini müzakirə edib
Ölkənin ən gənc mobil operatoru “Nar”, satış şəbəkəsinin nümayəndələri ilə keçirdiyi görüşdə 2018-ci ilin nəticələrini açıqlayıb və ötən ilin müvəffəqiyyətli bir il olduğunu elan edib. Təqdim etdiyi yüksəkkeyfiyyətli mobil rabitə xidmətləri və müştəri yönümlü fəaliyyəti ilə seçilən mobil operatorun yeni abunəçilərinin sayı ötən il ərzində 22% artıb. Dilerlər sağlam və dayanıqlı iş birliyinə əsaslanan fəaliyyət nəticəsində ümumi satışın 65%-ni həyata keçiriblər ki, bunun da 68%-i Bakı, 32%-i isə regionların payına düşür.
“Nar”-ın Kommersiya direktoru Qəhrəman Kazımovun sözlərinə görə, “Nar”-ın əsas hədəfi şirkətin müştəri yönümlü brend strategiyasını satış şəbəkəsinin fəaliyyətində də əks etdirməkdir: “Nar” olaraq pərakəndə satış bazarında yeni bir inkişaf yolunun başlanğıcındayıq. Bizim kompakt, lakin çox aktiv fəaliyyət göstərən rəsmi diler şəbəkəmiz var. 2019-cu ilin mühüm planlarından biri diler şəbəkəmizi müasir tələblərə uyğun yeniləmək, təkmilləşdirmək və genişləndirməkdir. Bununla da, məqsədimiz “Nar” dükanlarını ziyarət edən müştərilərimizə üstün müştəri xidmət göstərmək, onların tələblərinə uyğun asan və rahat təkliflər irəli sürmək, bir sözlə, mükəmməl müştəri təcrübəsini təmin etməkdir.”
“Nar” cari ildə satış şəbəkəsinin genişləndirilməsi məqsədilə, dükan sayını 90-a çatdırmağı, bütün dükanlarda şirkətin brend strategiyasını əks etdirmək üçün yenilənmə işləri həyata keçirməyi, eyni zamanda effektiv fəaliyyət və müasir müştəri təcrübəsini təmin etmək üçün prosesləri müasir standartlara uyğun olaraq təkmilləşdirməyi qarşısına hədəf qoyub.

Nar discussed the results of the last year with the dealers
Nar - the country's youngest mobile operator announced the results of 2018 at the meeting with representatives of its sales network and announced that last year was full of achievements. The number of new subscribers of mobile operator distinguished by its high quality mobile services and customer-oriented activity has increased by 22% over the past year. As a result of a healthy and sustainable partnership, dealers made up 65% of the total sales, of which 68% fell to Baku and 32% to regions.
According to Commercial Director of Nar Gakhraman Kazimov, the main goal of Nar is to reflect the company's customer-focused brand strategy in the activities of its sales network: “Nar is at the beginning of a new development path on the retail market. We have a compact, but very active, official dealer network. One of the important plans for 2019 is to upgrade, improve and expand our dealer network in line with the modern requirements. Thus, our goal is to provide superior customer service to our customers who visit Nar shops, to offer easy and convenient solutions in accordance with their demands, in other words, to provide them with perfect customer experience."
This year, in order to further increase the sales network, Nar aims to bring the number of its shops to 90, implement renewal works to reflect the company’s brand strategy in all the shops, and improve the processes in line with the modern standards in order to ensure effective operations and modern customer experience.