“Nar” bir çox xidmətlər və məhsullar üzrə yeniliklər edəcək
“Nar” 2019-cu il ərzində bir çox xidmətlər və məhsullar üzrə müştəri məmnuniyyətini daha da yaxşılaşdıracaq və növbəti pilləyə qaldıracaq yeniliklər edəcək. Bunu “Nar”-ın Marketinq üzrə direktoru Qəhrəman Kazımov “Qafqazinfo”ya müsahibəsində deyib. “Nar”-ın qarşıdakı planları barədə məlumat verən Q.Kazımov bildirib ki, mobil operator bütün ölkə əhalisinin 4G internetinin sürətindən və rahatlığından faydalanması üçün şəbəkəsini daha da genişləndirməyi, xüsusilə də 4G şəbəkəsini hazırda tətbiq olunmayan regionlara penetrasiya etməyi nəzərdə tutub.
Qəhrəman Kazımov qeyd edib ki, 2019-cu il üçün ən mühüm planlardan biri satış şəbəkəsində ediləcək dəyişikliklərdir: “Ümumilikdə, 2019-cu ildə diler şəbəkəmizi daha müasir, geniş, eyni zamanda müştəri təcrübəsini daha da artıracaq kanala çevirmək kimi planımız var. Bunu ilk növbədə regionlarda yaşayan müştərilərimizə də şamil edirik. Bu gün “Nar” xidmət mərkəzlərinin və dilerlərinin mövcud olmadığı regionlarda yeni dükanların açılması nəzərdə tutulur. Eləcə də, diler şəbəkəsinin funksionallığının artırılması baxımdan xeyli işlər görüləcək”.
Azərbaycanın telekommunikasiya bazarında rəqabət mühitini dəyərləndirən Q.Kazımov deyib ki, həm şəbəkə keyfiyyəti, həm müştəri məmnuniyyəti, həm də bazara təqdim olunan məhsullar və onların qiymətləri ilə bağlı güclü rəqabət var. Hazırda “Nar”-ın bazardakı mövqeyi güclənməkdədir.
“Nar”-ın Marketinq üzrə direktoru Qəhrəman Kazımovun “Qafqazinfo”ya müsahibəsinin tam mətni ilə keçid vasitəsilə tanış olmaq olar.

Nar will bring novelties to many products and services
In 2019 Nar will introduce changes to many of its products and services to further improve customer satisfaction and bring it to the next level. This was stated by marketing director of Nar Gakhraman Kazimov, in his interview to Qafqazinfo. Speaking about the upcoming plans of Nar, G. Kazimov noted that the mobile operator intends to expand its network and increase penetration of its 4G network to regions where it is unavailable, to provide the country’s population with a possibility to benefit from the speed and convenience of the 4G Internet.
According to Gakhraman Kazimov, one of the most important plans for 2019 is introduction of changes to the sales network: "In general, in 2019, we have a plan to turn our dealer network into a more modern and broader channel, which will help us further improve the customer experience. This will have direct positive effect for our customers in the regions. Today, we are planning to open new shops in regions where there are currently no Nar service centers and dealers. In addition to that, considerable work will be done to increase the dealer network’s functionality".
While assessing the competitive environment on the telecommunications market of Azerbaijan, G. Kazimov said that there is strong competition in terms of network quality and customer satisfaction, as well as products offered on the market and their prices. At present, the position of Nar in the market is strengthening.