“Nar” Azərbaycanda keçirilən boks üzrə yarışa dəstək oldu
“Nar” özünün korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində Azərbaycanda keçirilən yeniyetmələr arasında boks üzrə açıq birinciliyə dəstək olub. Qeyd edək ki, “Baku Fight Lab” klubunun (keçmiş “Rabitə” İdman Klubu) təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışa 20 komandadan 100 idmançı qatılıb. Açıq birincilikdə yerli idmançılarla yanaşı, əcnəbi boksçular da iştirak edir. Qeyd edək ki, Boks Mərkəzində keçirilən yarışda ölkəmizin şəhər və rayonlarından 2001-2002-ci il təvəllüdlü boksçularla yanaşı, iraqlı idmançılar da iştirak edirlər. Yarışa yüksək dərəcəli hakimlər briqadası  nəzarət edir.
Qeyd edək ki, “Baku Fight Lub” Klubu “Rabitə” İdman Klubunun yenilənmiş adıdır. Açılış mərasimində çıxış edən “Baku Fight Lub” Klubunun prezidenti Fərhad Acalov bildirib ki, bu cür yarışlar keçirməkdə məqsəd, gəncləri idmana cəlb etmək və onların perspektivli gələcəyini təmin etməkdir. Yeniyetmələr arasında boks üzrə açıq birincilik 19-22 dekabr tarixləri arasında keçirilir.
“Baku Fight Lub” Klubunun və “Nar”ın birgə əməkdaşlığının əsas məqsədi yeniyetmələrin asudə vaxtının səmərəli təşkil edilməsi, idmana olan marağın artırılması, gənclərin pis vərdişlər uzaq olması və sağlam böyüməsidir.
“Nar” korporativ sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində bundan əvvəl də “Baku Fight Lub” klubunun (keçmiş “Rabitə” İdman Klubu”) dəstəyi ilə kimsəsiz və aztəminatlı ailələrdən olan uşaqlar üçün təşkil edilən boks dərslərinə və təlimlərinə dəstək olub.  Artıq üçüncü ildir ki, tələbələr üçün lazım olan təchizatı və digər xərcləri “Nar” təmin edir.

As part of its corporate social responsibility (CSR) strategy, Nar supported open boxing championship among juniors held in Azerbaijan. 100 athletes from 20 teams are taking part in the tournament held with the organizational support of “Baku Fight Lab” sports club (former “Rabita” sports club). Along with local athletes, there are also foreign boxers participating in the open championship. Along with boxers born in 2001–2002 from various cities and districts of our country, athletes from Iraq are also competing in the tournament held in the Boxing Center. Competitions are controlled by a team of top-class referees.
“Baku Fight Lab” is the new name of the former “Rabita” sports club. In his speech at the opening ceremony world champion Mr. Farhad Ajalov stated that the main purpose of holding such competitions is to attract the young people to sports and secure promising future for them. The open boxing championship among juniors will be held on December 19-22.
The main goal of the joint cooperation between “Baku Fight Lab” club and Nar is to efficiently organize the leisure time of the children and increase their interest in sports, keep the youth away from bad habits and ensure their healthy growth.
Also before Nar supported regular boxing classes and training sessions organized for orphans and children from disadvantaged families, as part of its corporate social responsibility (CSR) strategy and with the support of “Baku Fight Lab” club (former “Rabita” sports club). For the third year in a row, Nar provides the young boxers with all the necessary sports gear and covers other expenses.