“Nar” Azərbaycanda keçirilən boks üzrə yarışa dəstək oldu
“Nar” özünün korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində Azərbaycanda keçirilən yeniyetmələr arasında boks üzrə açıq birinciliyə dəstək olub. Qeyd edək ki, “Baku Fight Lab” klubunun (keçmiş “Rabitə” İdman Klubu) təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışa 20 komandadan 100 idmançı qatılıb. Açıq birincilikdə yerli idmançılarla yanaşı, əcnəbi boksçular da iştirak edir. Qeyd edək ki, Boks Mərkəzində keçirilən yarışda ölkəmizin şəhər və rayonlarından 2001-2002-ci il təvəllüdlü boksçularla yanaşı, iraqlı idmançılar da iştirak edirlər. Yarışa yüksək dərəcəli hakimlər briqadası  nəzarət edir.
Qeyd edək ki, “Baku Fight Lub” Klubu “Rabitə” İdman Klubunun yenilənmiş adıdır. Açılış mərasimində çıxış edən “Baku Fight Lub” Klubunun prezidenti Fərhad Acalov bildirib ki, bu cür yarışlar keçirməkdə məqsəd, gəncləri idmana cəlb etmək və onların perspektivli gələcəyini təmin etməkdir. Yeniyetmələr arasında boks üzrə açıq birincilik 19-22 dekabr tarixləri arasında keçirilir.
“Baku Fight Lub” Klubunun və “Nar”ın birgə əməkdaşlığının əsas məqsədi yeniyetmələrin asudə vaxtının səmərəli təşkil edilməsi, idmana olan marağın artırılması, gənclərin pis vərdişlər uzaq olması və sağlam böyüməsidir.
“Nar” korporativ sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində bundan əvvəl də “Baku Fight Lub” klubunun (keçmiş “Rabitə” İdman Klubu”) dəstəyi ilə kimsəsiz və aztəminatlı ailələrdən olan uşaqlar üçün təşkil edilən boks dərslərinə və təlimlərinə dəstək olub.  Artıq üçüncü ildir ki, tələbələr üçün lazım olan təchizatı və digər xərcləri “Nar” təmin edir.

Nar оказал поддержку в организации турнира по боксу, проводимого в Азербайджане
В рамках своей стратегии корпоративной социальной ответственности (КСО), Nar оказал поддержку в организации открытого первенства по боксу среди юниоров в Азербайджане. Отметим, что в турнире, проводимом при организационной поддержке клуба Baku Fight Lab (бывший спортивный клуб «Рабита»), принимают участие 100 спортсменов из 20 команд. Наравне с местными спортсменами, в открытом первенстве участвуют также иностранные боксеры. Следует отметить, что в соревнованиях, проходящих в Центре бокса, наравне с боксерами 2001–2002 годов рождения из разных городов и районов нашей страны, участвуют также спортсмены из Ирака. Соревнования проходят под контролем бригады высококлассных судей.
Отметим, что Baku Fight Lab – это новое название бывшего спортивного клуба «Рабита». Выступая на церемонии открытия, чемпион мира Фархад Аджалов заявил, что основной целью проведения подобных соревнований является привлечение молодый людей к спорту и обеспечение их перспективного будущего. Открытое первенство по боксу среди юниоров проводится с 19 по 22 декабря.
Основной целью сотрудничества между Baku Fight Lab Club и Nar является обеспечение рационального использования свободного времени и повышение интереса к спорту среди подростков, отказ от вредных привычек и пропаганда здорового образа жизни среди молодежи.
В рамках стратегии корпоративной социальной ответственности (КСО) и при поддержке Baku Fight Lab (бывший спортивный клуб «Рабита»), Nar и раньше оказывал поддержку в проведении регулярных занятий и тренировок по боксу для детей, лишенных родительской опеки, и подростков из малоимущих семей. Nar уже третий год подряд обеспечивает детей всеми необходимыми спортивными принадлежностями и покрывает прочие расходы.