“Nar” “ADA Innovation Awards 2019” mükafatına dəstək verir
Ölkədə təhsil və maariflənmənin inkişafına xüsusi önəm verən “Nar” ADA Universitetində təşkil edilən “ADA Innovation Awards 2019” mükafatının keçirilməsinə növbəti dəfə dəstək olub. İdeyanın əsas məqsədi tələbələrə innovativ ideyalarını irəli sürməklə öz startapını  başlamaq və real biznes qurmasına şərait yaratmaqdır. Müsabiqənin yekun mükafatlandırma mərasimi mayın 24-də baş tutacaq. Qalib layihələrin müəllifləri müxtəlif pul mükafatları ilə təltif edilməklə yanaşı, 2018-2019-cu tədris ilində “ADA İnnovasiya Mərkəzinin sakinləri” titulunu alacaqlar.
Qeyd edək ki, dörd il əvvəl ADA Universitetinin rektoru Hafiz Paşayevin şəxsi təşəbbüsü ilə təsis edilən ADA İnnovasiya Mərkəzi tələbələr arasında innovativ düşüncə tərzi və sahibkarlıq ruhunu artırmaq məqsədi ilə yaradılıb.
“Nar” və ADA Universiteti arasında əməkdaşlıq çərçivəsində nəzərdə tutulmuş layihələr arasında ADA Universiteti Fondu ilə əməkdaşlıq, ADA-nın tələbə və məzunları üçün karyera və staj imkanlarının təklif edilməsi, Universitetin ixtisasartırma proqramlarına “Nar” operatoru əməkdaşlarının cəlb edilməsi kimi tədbirlər də mövcuddur.

Nar supports “ADA Innovation Awards 2019”
Nar, which pays special attention to the development of education and enlightenment in the country, has once again supported “ADA Innovation Awards 2019” held at the ADA University. The main purpose of the award is to help students establish their own startup and build real business by proposing their innovative ideas. The final award ceremony will take place on May 24. Winners will be awarded with various cash prizes as well as the title of "Residents of the ADA Innovation Center" for the 2018-2019 academic year.
It should be noted that the ADA Innovation Center, established four years ago by initiative of the ADA University Rector Hafiz Pashayev, was created to increase innovative thinking and entrepreneurial spirit among the students.
Cooperation between Nar and ADA University, includes such projects and activities as cooperation with the ADA University Foundation, offering career and internship opportunities to ADA students and graduates, and participation of Nar employees in the University's professional development programs.