“Nar”ın baş sponsorluğu ilə ölkənin ən maraqlı və baxımlı intellektual yarışı olan “Breyn Rinq”in 17-ci mövsümü başlayır. Bilik yarışının builki mövsümündə respublikanın 6 bölgəsi və 6 ali məktəbini təmsil edən 16 seçilmiş komanda olimpiya sistemi üzrə mübarizə aparacaq. Yarışda iştirak edəcək komandalar region, universitet və sponsor komandaları olmaqla 3 diviziona bölünüb. Hər divizion üzrə qalib gələcək komandalar finalda “Nar” tərəfindən təsis edilmiş “Nar” kuboku uğrunda mübarizə aparacaqlar. Qeyd edək ki, builki mövsümdə ilk dəfə “Nar”ın dəstəklədiyi “Qarabağ” komandası da mübarizəyə qoşulacaq. Komandanın üzvləri işğaldan azad edilmiş bölgələrin intellektualları olacaq. Fevralın 19-dan start götürəcək yarış hər həftənin cümə günü saat 22:00-da İctimai Televiziyada yayımlanacaq.
Qeyd edək ki, ölkədə karantin rejiminin davam etməsi ilə əlaqədar olaraq yarış pandemiya şərtlərinə uyğun keçiriləcək. Belə ki, hər buraxılışda tamaşaçıların iştirakı olmadan sadəcə iki komanda mübarizə aparacaq. Bundan başqa, yarışda iştirak edən hər komanda və heyət üzvü çəkilişdən öncə “COVİD-19” testindən keçməlidir.
Televiziya tamaşaçılarının yarışlara olan marağını daha da artırmaq məqsədilə hər il olduğu kimi bu il də “Nar”ın “Twitter” səhifəsində yarış keçiriləcək. Hər zaman gənclərin intellektual inkişafına xüsusi önəm verən “Nar”, artıq 9 ildir ki, “Breyn Rinq” intellektual yarışının baş sponsorudur. “Nar”ın digər layihələri ilə burada tanış olmaq olar.

Начинается борьба интеллектуалов за кубок «Nar»
При генеральном спонсорстве Nar, начинается 17-й сезон «Breyn Rinq» - самого интересного и популярного интеллектуального соревнования страны. В этом сезоне конкурса знаний «Breyn Rinq», по олимпийской системе, будут соревноваться 16 отобранных команд, представляющих 6 регионов и 6 университетов страны. Команды, участвующие в соревновании, делятся на 3 дивизиона: региональные, университетские и спонсорские. Команды-победители в каждом дивизионе сразятся в финале за кубок «Nar», учрежденный компанией Nar. Отметим, что впервые в этом сезоне к борьбе присоединится команда «Карабах», поддерживаемая Nar. В команду войдут интеллектуалы из освобожденных от оккупации регионов. Соревнования, которые стартуют 19 февраля, будут транслироваться по Общественному телевидению каждую пятницу в 22:00.
Стоит отметить, что в связи с продолжением карантинного режима в стране, конкурс будет проводиться в соответствии с условиями пандемии. Таким образом, в каждой трансляции будут соревноваться всего две команды, без участия зрителей. Кроме того, каждая команда и член команды участвующие в соревновании должны предварительно сдать тест на COVID-19.
Для повышения интереса телезрителей к соревнованиям, в этом году, как и каждый год, конкурс будет проводиться на странице Nar в Twitter. Nar всегда уделяющий особое внимание интеллектуальному развитию молодежи, уже 9 лет является главным спонсором интеллектуальных игр «Брейн-ринг». Ознакомиться с другими проектами Nar можно здесь.