“Nar”ın dəstəyi ilə qəhrəman müəllimlər haqqında kitab çap edildi
“Nar”ın Zəfər Gününə həsr etdiyi “Yaşa, Vətən!” kommunikasiyasının davamı olaraq, 44 günlük Vətən müharibəsində iştirak etmiş müəllimlərin qəhrəmanlıqlarından bəhs edən “Qazi müəllimlər” kitabının təqdimatı olub. Mobil operatorun dəstəyi ilə çap edilən kitabda Vətən müharibəsindən sonra “Qafqazinfo” xəbər portalının “Qəhrəman müəllimlərimizi tanıyaq” layihəsi çərçivəsində hazırladığı 38 reportaj toplanıb. Qeyd edək ki, xəbər saytının Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsi ilə birgə hazırladığı bu yazılar cəmiyyətdə böyük marağa səbəb olub və şagirdlərin hərbi vətənpərvərlik ruhda yetişməsinə töhfə verib.
Kitab ilkin olaraq 2000 tirajla, təxminən 150 səhifə olmaqla, 4 rəngdə nəfis şəkildə Türkiyədə nəşr olunub. Kitabın ödənişsiz olaraq həm Bakı şəhəri üzrə, həm də ölkənin digər məktəblərinə paylanılması nəzərdə tutulur. Qeyd edək ki, layihənin məqsədi qazi müəllimlərimiz haqqında məlumatın geniş yayılması və onların şücaətinin gələcək nəsillərin tərbiyəsinə töhfə verməsidir.
“Nar”ın ictimaiyyətlə əlaqələr departamentinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib ki, “Nar”ın kitabın çapına dəstək olmaqda məqsədi qazi müəllimlərimizin igidlikləri və döyüş yolunu hər kəsə çatdırmaqdır: “Nar” olaraq, Vətən müharibəsinin qəhrəman simalarının təşviqinə dəstək olmaq bizim üçün qürurdur. Bu kitabda qəhrəmanlıq hekayəsini oxuduğumuz hər bir müəllimin sinif otaqlarına geri dönüb vətənpərvər, savadlı, cəmiyyət üçün faydalı şəxsiyyətlər yetişdirəcəyindən əminik”.
“Qafqazinfo” xəbər portalının baş direktoru Elbrus Ərud çıxışı zamanı vurğulayıb ki, 38 müəllim yazdığı bu tarixi salnamə ilə məktəblilərin gerçək qəhrəmanlarına çevrilib: “Adətən şagirdlərin ilk tanış olduğu nağıl qəhrəmanlarıdır, onların çoxu da xalqın təfəkküründə uydurulmuş mifik obrazlardır. Bu şagirdlərin xoşbəxtliyi ondadır ki, həmin qəhrəmanlar onların auditoriyasındadırlar. Bu müəllimlərin hər biri artıq öz sözlərini demiş insanlardır”.

При поддержке Nar издана книга об учителях-героях
В рамках коммуникации Nar - «Славься Родина», посвященной Дню Победы, состоялась презентация книги «Qazi müəllimlər», рассказывающая о героизме учителей, принявших участие в 44-дневной Отечественной войне. Книга, изданная при поддержке мобильного оператора, объединила в себе 38 репортажей, подготовленных новостным порталом Qafqazinfo после Отечественной войны в рамках проекта «Qəhrəman müəllimlərimizi tanıyaq». Следует отметить, что эти статьи, подготовленные новостным сайтом совместно с Управлением образования города Баку, вызвали большой интерес в обществе и способствовали развитию студентов в духе военного патриотизма.
Изначально книга, состоящая из около 150 страниц была издана в Турции тиражом 2000 экземпляров, в 4-х цветах. Книга будет бесплатно распространена в школах Баку и других школах страны. Следует отметить, что цель проекта - распространение информации о наших учителях-ветеранах и их вкладе в воспитание будущих поколений.
Азиз Ахундов, руководитель отдела по связям с общественностью Nar, заявил, что целью Nar в поддержке издания данной книги, было передать мужество и боевой дух наших учителей-ветеранов: «Будучи Nar, мы гордимся тем, что поддерживаем продвижение героев Отечественной войны. Мы уверены, что каждый учитель, о героических поступках которого идет речь в этой книге, вернется в классы и воспитает патриотичных, образованных и полезных для общества людей».
Генеральный директор новостного портала Qafqazinfo Эльбрус Аруд во время своего выступления отметил что 38 учителей написавших историческую летопись стали настоящими героями школьников: «Обычно первые персонажи, которых встречают ученики, - это сказочные персонажи, многие из которых являются мифическими персонажами, придуманными в сознании людей. Счастье этих учеников в том, что эти герои находятся в их аудитории. Каждый из этих учителей уже сказал свое слово».