“Nar”ın dəstəyilə 10 abituriyent tələbə adını qazandı
“Nar”ın “Gələcəyini Qur!” layihəsi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində universitetə hazırlıq xərclərini öz üzərinə götürdüyü şagirdlərin hamısı tələbə adını qazanıb. Qarabağ müharibəsi veteranları və hərbçi ailələrindən olan məktəblilərin 100 %-lik nəticəsi münasibəti ilə “Nar” bu gəncləri təbrik edir və növbəti təhsil pilləsində də onlara müvəffəqiyyət arzu edir.
Qeyd edək ki, “Gələcəyini Qur!” layihəsi təhsilini davam etdirmək istəyən 11-ci sinif şagirdlərini müəyyən edərək onlar üçün bir il ərzində universitetə hazırlıq, psixoloji dəstək və şəxsi inkişafa yönəlmiş müxtəlif təlim, səfər və tədbirlər təşkil edir. Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi və bir sıra şirkətlərin maliyyə dəstəyi ilə fəaliyyət göstərən “Gələcəyini Qur!” layihəsinin əsas məqsədi aztəminatlı ailələrdən olan potensiallı gənclərin ali təhsilə yiyələnmələrinə dəstək olmaqdır.
“Nar” elm və təhsilə dəstək istiqamətində davamlı layihələr həyata keçirir. Mobil operatorun korporativ sosial məsuliyyət istiqamətində gördüyü layihələrlə nar.az/projects vasitəsilə tanış ola bilərsiniz.

With the support of “Nar” 10 applicants became university students
Within the framework of cooperation with “Build your Future” Youth Support project, all the schoolchildren whose out-of-school tutoring fees was covered by Nar became university students. Nar congratulates the schoolchildren from the families of Karabakh war veterans and military officers on this achievement and wishes them success in the next level of education.
Notably, ‘Build Your Future’ identifies 11th-grade students with high intellectual potential and a strong desire to study from disadvantaged families and organizes various trainings, trips and events aimed at university preparation, psychological support and personal development throughout the year. The Project has been operating since 2014 with the support of the Ministry of Science and Education and sponsorship of a number of companies with the view to support the youth from low-income families with high knowledge and skills to succeed in life.
Nar is, on a continuous basis, implementing projects towards support to science and education in the country. For further information about the projects under mobile operator’s corporate social responsibility strategy, please visit nar.az/projects