“Nar”ın dəstəyi ilə ən böyük Azərbaycandilli səsli kitabxana yaradıldı
“Nar”ın dəstəyi ilə “Canli kitab” layihəsi çərçivəsində dünya və Azərbaycan ədəbiyyatından 64 müəllifin 550-dən artıq əsəri ana dilimizdə audiokitab şəklində “YouTube” kanalında yerləşdirilib. Mütaliəyə marağı olan hər kəs müxtəlif janrlarda və həcmlərdə olan bədii əsərləri “Nar”ın yüksək keyfiyyətli interneti vasitəsilə “Canlı kitab” kanalının “YouTube” səhifəsindən izləyə bilərlər.
Səsli ədəbiyyat kitabxanasının yaradılmasında məqsəd mütaliəni təlqin etmək və kitabları hər kəsə daha əlçatan etməkdir. Eyni zamanda, görmə məhdudiyyətli şəxslərin mütaliəsi üçün imkanlar açmaqdır. İstifadəçilərin rahatlığı və ödənişsiz istifadəsi üçün audiokitabxana “YouTube” platforması üzərindən yaradılıb. Layihə çərçivəsində əsərlərin toplandığı elektron daşıyıcıların görmə məhdudiyyətli şəxslərə paylanması nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, layihə həftənin şənbə və bazar günləri saat 12:00-dan 14:00-dək “Radio Antenn” 101.1 FM dalğasında, eyni zamanda radionun və “Canlı kitab” verilişinin rəsmi “Facebook” səhifələrində canlı yayımlanır.

Nar supports the biggest platform of Azerbaijani audiobook library
Within the framework of the ‘Canlı kitab’ (eng.: ‘Live book’) project, more than 550 works by 64 authors from world and Azerbaijani literature have been posted on YouTube in Azerbaijani language, thus far. Those who love reading may enjoy listening to works of art in various genres and volumes from anywhere on the ‘Canlı kitab’ channel of YouTube via Nar's high-speed internet.
The launch of audiobook library aims to promote reading and make books more accessible to everyone, including to the people with visual disability. For the convenience and free access of the users, the audio library is created on the YouTube platform. According to the project, all voice records will be presented on electronic data carriers to the blind and print-disabled people.
It is worth noting that, the broadcast is also streamed on weekends from 12:00 to 14:00 on ‘Radio Antenn’ 101.1 FM, as well as the official Facebook pages of the radio and the ‘Canlı kitab’ program.