“Nar”ın dəstəyi ilə ən böyük Azərbaycandilli səsli kitabxana yaradıldı
“Nar”ın dəstəyi ilə “Canli kitab” layihəsi çərçivəsində dünya və Azərbaycan ədəbiyyatından 64 müəllifin 550-dən artıq əsəri ana dilimizdə audiokitab şəklində “YouTube” kanalında yerləşdirilib. Mütaliəyə marağı olan hər kəs müxtəlif janrlarda və həcmlərdə olan bədii əsərləri “Nar”ın yüksək keyfiyyətli interneti vasitəsilə “Canlı kitab” kanalının “YouTube” səhifəsindən izləyə bilərlər.
Səsli ədəbiyyat kitabxanasının yaradılmasında məqsəd mütaliəni təlqin etmək və kitabları hər kəsə daha əlçatan etməkdir. Eyni zamanda, görmə məhdudiyyətli şəxslərin mütaliəsi üçün imkanlar açmaqdır. İstifadəçilərin rahatlığı və ödənişsiz istifadəsi üçün audiokitabxana “YouTube” platforması üzərindən yaradılıb. Layihə çərçivəsində əsərlərin toplandığı elektron daşıyıcıların görmə məhdudiyyətli şəxslərə paylanması nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, layihə həftənin şənbə və bazar günləri saat 12:00-dan 14:00-dək “Radio Antenn” 101.1 FM dalğasında, eyni zamanda radionun və “Canlı kitab” verilişinin rəsmi “Facebook” səhifələrində canlı yayımlanır.

При поддержке Nar создана самая крупная Азербайджаноязычная аудио библиотека
В рамках проекта «Живая книга» реализованного при поддержке Nar, более 550 произведений 64 авторов мировой и азербайджанской литературы размещены на YouTube в виде аудиокниг на нашем родном языке. Все, кто интересуется чтением, могут найти литературные произведения различных жанров и объемов на YouTube -странице канала «Живая книга» посредством качественного интернета Nar.
Цель создания аудио библиотеки — вдохновить на чтение и сделать книги более доступными для всех. В то же время, она открывает возможности для чтения людям с нарушениями зрения. Для удобства и бесплатного использования пользователями аудиотека создана на платформе YouTube. Проект предусматривает распространение произведений на электронных носителях среди слабовидящих людей.
Следует отметить, что проект выходит в прямом эфире по выходным с 12:00 до 14:00 на радио Антенна 101.1 FM, а также на официальных страницах радио в Facebook и в программе «Живая книга».