“Nar”ın baş sponsorluğu ilə Azərbaycan çempionu titulu uğrunda yarış başlayır
“Nar”ın baş sponsorluğu ilə ölkənin ən baxımlı intellektual yarışı olan “Breyn Rinq”in 18-ci mövsümü start götürür. Bilik yarışının builki mövsümündə respublikanın 6 bölgəsi və 6 ali məktəbini təmsil edən 16 seçilmiş komanda olimpiya sistemi üzrə “Bilik” kuboku uğrunda mübarizə aparacaq.
“Bilik” kubokunu qazanan komanda isə ötən mövsüm qalib olmuş “Nar” komandası ilə “Breyn Rinq 2021” Azərbaycan çempionu titulu uğrunda mübarizə aparacaq. Oktyabrın 1-dən start götürəcək yarış hər həftənin cümə günü saat 19:20-də İctimai Televiziyada yayımlanacaq. Qeyd edək ki, mobil operator builki mövsümdə də “Nar” və işğaldan azad edilmiş bölgələrin intellektuallarının birləşdiyi “Qarabağ” komandalarını dəstəkləyəcək.
Televiziya tamaşaçılarını da yarışa cəlb etmək məqsədilə, bu il də “Nar”ın “Twitter” səhifəsində yarış keçiriləcək. Hər zaman gənclərin intellektual inkişafına xüsusi önəm verən “Nar”, artıq 9 ildir ki, “Breyn Rinq” intellektual yarışının baş sponsorudur.

Конкурс за титул национального чемпиона начинается при генеральном спонсорстве компании Nar
При главном спонсорстве Nar, стартует 18-й сезон Breyn Rinq - самого популярного интеллектуального соревнования в стране. В этом году, в соревновании знаний по олимпийской системе будут участвовать 16 отобранных команд, представляющих 6 регионов и 6 университетов страны. В финальном раунде команды будут бороться за кубок «Знаний».
Команда, выигравшая кубок «Знаний», поборется за титул чемпиона «Breyn Rinq 2021» Азербайджана с победителем прошлого сезона командой «Nar». Начиная с 1 октября,соревнования будут транслироваться по Общественному телевидению каждую пятницу в 19:20. Следует отметить, что в этом сезоне мобильный оператор поддерживает команду «Nar» и команду «Карабах» - объединяющую интеллектуалов из освобожденных от оккупации регионов.
С целью повышения зрительского интереса к соревнованию, Nar снова проводит конкурс на своей странице в Twitter .Nar, всегда уделяющий особое внимание интеллектуальному развитию молодежи, на протяжении 9 лет является главным спонсором интеллектуального конкурса «Breyn Rinq». Ознакомиться с другими проектами Nar можно на странице nar.az.