“Nar” və Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqı arasında memorandum imzalandı
“Nar” və Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqı (AKTİ) arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalanıb. Memorandumu “Nar” tərəfindən şirkətin Baş İcraçı Direktoru Qunnar Panke, AKTİ tərəfindən isə ittifaqın sədri Yusif Vəliyev imzalayıb.
Memorandum çərçivəsində “Nar” və AKTİ tərəfindən Azərbaycanda könüllülük mədəniyyətinin təşviqinə dəstək məqsədilə ortaq tədbir və layihələrin həyata keçirilməsi, eləcə də qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin aparılması nəzərdə tutulur.
“Ölkənin ən gənc mobil operatoru olaraq könüllülük işinin təşviqinə dəstəyimizi ifadə etməkdən məmnunluq duyuram. Əminəm ki, məhz könüllülərin tələblərinə uyğun şəkildə hazırladığımız xüsusi tarif onlar arasında daha rahat ünsiyyəti təmin etməklə təşkilatın ümumi işinə öz töhfəsini verəcək”, - deyə “Nar”ın Baş İcraçı Direktoru Qunnar Panke bildirib.
İttifaqın sədri Yusif Vəliyev: “22 Könüllü təşkilatının üzv olduğu Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqı olaraq “Nar” mobil operatoru ilə əməkdaşlığa başlamaqdan məmnunuq. İnanırıq ki, bu əməkdaşlıq Azərbaycan könüllüləri üçün yeni imkanlar yaradacaq, könüllülüyün inkişafına öz töhvəsini verəcək”.
Qeyd edək ki, Azərbaycan könüllüləri arasında effektiv koordinasiyanın təmin edilməsi, əlaqələrin asanlaşdırılması məqsədilə, “Nar”ın xüsusi yaratdığı tarif əsasında könüllülər arasında mobil zənglər pulsuz olacaq.

Nar and Union of Volunteer Organisations of Azerbaijan signed a MoU
Nar and Union of Volunteer Organisations of Azerbaijan (UVOA) signed a memorandum of understanding for mutual cooperation. On behalf of and for Nar, the memorandum was signed by Gunnar Pahnke, Chief Executive Officer, and on behalf of and for UVOA was signed by Yusif Valiyev, the Chairman.
Aimed at supporting the promotion of volunteerism in Azerbaijan by Nar and UVOA, the memorandum outlines the implementation of joint events and projects, as well as exchange of mutual experience and learning.
“As the youngest mobile operator in the country, I am pleased to express our support for the promotion of volunteerism. I believe that the special tariff developed in accordance with the demands of the volunteers, will enable more convenient communication between them and thus, contribute to the overall activity of the organization"- said Gunnar Pahnke, CEO of Nar.
“As the Union of Volunteer Organizations of Azerbaijan which unites 22 volunteer organizations, we are pleased to start cooperation with Nar. We believe that this cooperation will create new opportunities for Azerbaijani volunteers and contribute to further development of volunteerism” - chairman of the Union Yusif Valiyev said.
Notably, with the view to ensure effective coordination between Azerbaijani volunteers and to facilitate communication, volunteers will enjoy free mobile calls between each other on the basis of a tariff especially created by Nar.