“Nar” üçün prioritet hədəf müştərilərin məmnunluğu və loyallığıdır
“Nar”-ın yenilənmiş “Çünki, daha çoxuna layiqsən” şüarı müştərilərə fərdi yanaşma və müştəri yönümlü brend strategiyasını aydın şəkildə əks etdirir. Müştəri məmnuniyyəti və loyallığı “Nar” üçün prioritet hədəf olaraq qalır. “Azerfon”un Marketinq üzrə direktoru Qəhrəman Kazımov fins.az portalına geniş müsahibəsində bunu deyib. Məqsəd müştərilərin ehtiyaclarını qarşılamaq, keyfiyyətli xidmətlər təklif etməklə onların gündəlik həyatlarında daha çox dəyər yaratmaq və etibarlı tərəfdaş olmaqdır. “Nar”-ın məqsədlərindən biri müştəriyə fərdi yanaşmanı yüksək səviyyədə təmin etməkdir. Q.Kazımov musahibə zamanı “Nar”-ın əldə etdiyi nailiyytələr barədə də ətraflı məlumat verib. İnternet istifadəçilərinin sayı bu ilin 3 rübündə 29% artıb. Bu həm lokal, həm də qlobal bazarlarla müqayisədə yüksək nəticədir. Bundan başqa, 4G istifadəçilərinin sayı 300 mini keçib. Bu isə 2.1 milyon müştəri bazası olan oparator üçün yüksək nəticədir. Bundan başqa, Q.Kazımov məlumat verib ki, “Nar” müştəri məmnuniyyəti sahəsində də böyük nailiyyət əldə edib. Müştəri məmnuniyyəti göstəriciləri bu ilin ikinci rübündə, keçən illə müqayisədə 35% artıb.
“Azerfon”un Marketinq üzrə direktoru “Nar”-ın gələcək planları barədə də məlumat verib. “Full” paketlərinə bənzər paket təklifərinin say və çeşidinin artması gözlənilir. Gələcəkdə innovasiya sahəsində bir sıra yeniliklər olacaq. Bunlardan biri, mobil maliyyə sahəsində olacaq yeniliklərdir. Müştərilərə elektron balans və elektron nəzarət, yəni rəqəmsal nəzarət xidmətlərindən yararlanmaq imkanı veriləcək.
Qəhrəman Kazımovun fins.az portalına müsahibəsində “Nar”-ın brendində və şüarında dəyişiklik etməsinin məqsədi, müştərilərə vədləri, yenilənmiş brenddən abunəçilərin gözləntiləri, eyni zamanda rəqabət mühitində “Nar”-ın bazardakı mövqeyi, güclü tərəfləri, “Nar”-ın gələcək planları və hədəfləri barədə ərtaflı məlumat əldə etmək olar.

Удовлетворенность и лояльность клиентов являются приоритетными задачами Nar
Обновленный лозунг Nar - «Потому что вы заслуживаете большего» четко отражает стратегию бренда оператора, основанную на индивидуальном подходе и ориентированности на клиента. Удовлетворенность и лояльность клиентов остаются приоритетными задачами Nar. Об этом сообщил директор по маркетингу Azerfon Гахраман Казимов в своем подробном интервью порталу fins.az. Задача оператора состоит в том, чтобы удовлетворить потребности клиентов, обеспечить им еще большую ценность в повседневной жизни, предлагая качественные услуги и надежное партнерство. Одной из целей Nar является обеспечение индивидуального подхода к клиентам. В своем интервью Г. Казимов также представил подробную информацию о достижениях Nar. В третьем квартале текущего года количество пользователей Интернета выросло на 29 %. Это отличный результат, как для местного, так и для мирового рынка. Кроме того, количество пользователей 4G превысило 300 тысяч. Это считается хорошим результатом для оператора с клиентской базой в 2,1 млн. абонентов. В дополнение к этому, Г. Казимов отметил, что Nar также добился высоких результатов с точки зрения удовлетворенности клиентов. Показатели удовлетворенности клиентов во втором квартале этого года выросли на 35% по сравнению с прошлым годом.
Директор по маркетингу Azerfon также представил информацию о будущих планах Nar. Ожидается, что увеличится количество и ассортимент предложений и пакетов, похожих на пакеты «Full». Ожидается также ряд нововведений в сфере инноваций, включая новинки в сфере мобильных финансовых услуг. Клиентам будет предоставлена возможность использовать услуги цифрового управления, такие как электронный баланс и электронный контроль.
Читатели интервью Гахрамана Казимова на портале fins.az также могут получить подробную информацию о целях изменения бренда и лозунга Nar, обещаниях оператора клиентам, ожиданиях абонентов, связанным с обновленным брендом, позиции Nar на рынке с точки зрения конкурентной среды, сильных сторонах оператора, будущих планах и целях Nar. C полным текстом интервью можно ознакомиться по следующей ссылке.