“Nar” Tərtər və Füzuli məktəbinin birincilərini məktəb ləvazimatları ilə təmin edib
22 sentyabr ilk dərs günündə “Nar” Vətən müharibəsi dövründə ermənilərin atdığı mərmilər nəticəsində zərər dəymiş məktəblərə dəstək olub. Mobil operator Füzuli rayonunun Aşağı Alxanlı, Aşağı Kürdmahmudlu, eləcə də Tərtər rayonunun Qapanlı və Soyulan kəndlərində yerləşən məktəblərin birinci sinfinə gedən şagirdlərini məktəb ləvazimatları ilə təmin edib. Bura 70-dən artıq məktəblinin tədris ili dövründə istifadə edəcəkləri məktəbli çantası, dəftər, rəngli karandaşlar və digər dəftərxana ləvazimatları daxildir.
“Nar” nümayəndələri məktəblilərlə görüşüb, hədiyyələri təqdim edib və onlara yeni tədris ilində uğurlar arzulayıblar. Görüşdə bildirilib ki, mobil operatorun əsas məqsədi müharibədən zərər çəkmiş təhsil ocaqlarına dəstək olmaqdır.
Azərbaycanda təhsilə, uşaq və yeniyetmələrin inkişafına hər zaman dəstək olan “Nar” məktəbləri kitabla və məktəb ləvazimatları ilə təmin etməyi artıq bir ənənə halına çevirib. Mobil operator uşaqlarda kitab oxumaq vərdişinin formalaşmasına dəstək olmaq və təhsilin önəmini aşılamaq məqsədilə uğurlu layihələr icra edib.

Nar обеспечил первоклассников школ в Тартаре и Физули школьными принадлежностями
В первый школьный день - 22 сентября, Nar поддержал школы, поврежденные снарядами, выпущенными армянами во время Отечественной войны. Оператор мобильной связи обеспечил школьными принадлежностями первоклассников сёл Ашагы Алханлы и Ашагы Курдмахмудлу Физулинского района, а также сёл Гапанлы и Союлан Тертерского района. В перечень принадлежностей входят: школьные ранцы, тетради, карандаши и другие канцелярские принадлежности, которыми в течение учебного года будут пользоваться более 70 учеников.
Представители Nar встретились со школьниками, вручили им подарки и пожелали успехов в новом учебном году. На встрече было заявлено, что основной задачей мобильного оператора является поддержка образовательных учреждений, пострадавших от войны.
Для Nar - всегда поддерживающего развитие и просвещение детей и молодежи в Азербайджане, стало традицией обеспечивать школы книгами и школьными принадлежностями. Оператор мобильной связи реализовал ряд успешных проектов, для того чтобы привить детям важность образования и сформировать привычку читать.