“Nar” tələbələrin əmək bazarına inteqrasiyasına dəstək olur
Gənclərin uğurlu karyera qurmalarına hər zaman dəstək olan “Nar” növbəti dəfə karyera sərgisində iştirak edib. Mobil operator Azərbaycan Texniki Universiteti (AZTU) və Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Məşğulluq Xidmətinin birgə təşkil etdiyi növbəti karyera sərgisində yer alıb. Tələbə və məzunların əmək bazarına çıxışını dəstəkləyərək mobil operator Əlavə Dəyər Xidmətləri (ƏDX), məhsulların idarəolunması, analitika və hesabatlar üzrə aparıcı mütəxəssis və illustrasiya və qrafik üzrə dizayner vəzifələrinə sənəd qəbulu təşkil edib. Şirkət təmsilçiləri ilə birbaşa ünsiyyətdə olan tələbələr karyera imkanlarını dəyərləndirmək, həmçinin bu şirkətlərin təcrübə proqramlarında iştirak barədə məlumat əldə etmək imkanı qazanıblar. Sərgidə “Nar” stendinə maraq böyük olub. Sərgidə tələbələrə 60-dan çox müəssisədən vakant iş yeri və təcrübə proqramları təklif olunub.
Qeyd edək ki, “Nar” korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində 2016-cı ildən Azərbaycan Texniki Universiteti (AzTU) ilə əməkdaşlıq edir. Bu əməkdaşlıq çərçivəsində universitetdə “Nar” GSM laboratoriyası yaradılıb. Laboratoriya tələbələrə GSM sahəsi üzrə təcrübi biliklər əldə etməyə imkan yaradır.

• Nar supports integration of students to labor market
Always supporting the youth in their initiatives to build successful careers, Nar once again participated in a career fair. The mobile operator joined the next career fair organized by the Azerbaijan Technical University (AzTU) and the State Employment Service under the Ministry of Labor and Social Protection. Supporting the integration of students and graduates to the labor market, the mobile operator received applications for leading specialist in value-added services, product management, analytics and reporting, as well as illustration and graphic designer. Students communicated directly with the company representatives and had a chance to evaluate career opportunities and join internship programs at these companies. Nar stand raised noticeable interest at the career fair. Students were offered vacancies and internship programs from more than 60 enterprises at the fair.
It should be noted that within framework of its corporate social responsibility (CSR), Nar cooperates with AzTU since 2016.  In the course of this cooperation, Nar established a GSM laboratory at the university, where the students are able to gain practical knowledge in the area of GSM.