“Nar” sosial izolyasiya dövründə təhsilə dəstək olmağa davam edir
Ölkədə təhsilin inkişafına xüsusi önəm verən “Nar”, pandemiya dövründə də alternativ kanallarla təhsilinə davam edən tələbə və şagirdlərə öz dəstəyini göstərir. Belə ki, mobil operator Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin xüsusi layihəsi olan və sosial izolyasiya dövründə internetə çıxışı məhdud olan şagirdlər üçün TV üzərindən canlı dərslər yayımlayan “Dərs vaxtı” proqramını rabitə dəstəyi ilə təmin edir.
Proqramda məktəbdə keçirilən bütün fənlərin televersiyası nümayiş olunur və bu teledərslər şagirdlərə ölkənin istənilən yerindən ən təcrübəli müəllimlərin izahı ilə mövzuları öyrənmək üçün unikal imkan yaradır. Dərsləri həftəiçi hər gün "Mədəniyyət" və "ARB Günəş" telekanallarında izləmək mümkündür. Gündəlik dərs cədvəli ilə burada tanış ola bilərsiniz.
Xatırladaq ki, “Nar” pandemiya dövründə təhsilin davamlılığına dəstək məqsədilə sərfəli “TƏHSİL+” internet paketini təqdim edib ki, bu da şagird və tələbələrin, eləcə də müəllimlərin onlayn dərslərə daha rahatlıqla qoşula bilməsinə imkan yaradır.

Nar continues to support education during the social isolation
Attaching special attention to the further development of education in the country, Nar supports students and schoolchildren who continue their education through alternative channels during the pandemic. Thus, the mobile operator provides communication support to "Dərs vaxtı" TV program, a special project of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, providing live lessons on TV for students with limited access to the Internet during the lockdown.
The curriculum covers all subjects taught at school, and these TV lessons provide students with a unique opportunity to learn topics from anywhere in the country from the most qualified teachers. Classes can be watched every day of the week on "Mədəniyyət" and "ARB Günəş" TV channels. The daily lesson schedule can be found here.
It should be noted that in order to support the sustainability of education during the pandemic, Nar has introduced an affordable Internet package “TƏHSİL+”, which allows schoolchildren and students, as well as teachers to join online classes.