3-4 dekabr 2015-ci il tarixlərində Bakı şəhərində Azərbaycan Respublikası Rabitə və yüksək texnologiyalar nazirliyi, BMT İnkişaf proqramı və ADA Universitetinin təşkilatçılığı ilə 3-cü Regional İnternet İdarəçilik Forumu (RİGFAZ) keçiriləcək. “Nar” mobil operatoru “İKT sahəsindəki innovasiyaların ekoloji cəhətdən regional inkişafı üçün zəmin yaradılması” mövzusunda keçirilən bu ənənəvi tədbirin sponsorluğunu öz üzərinə götürdü.
Çağdaş informasiya texnologiyalarının müasir təhsil sistemindəki önəmi, kiber-təhlükəsizlik, gələcəyin texnologiyaları, sosial media, iqtisadiyyatın diversifikasiyasının İKT sahəsinə təsiri kimi mövzuların əhəmiyyətini son dərəcə vacib hesab edən “Nar”, 3-cü Regional İnternet İdarəçilik Forumuna öz töhfəsini verərək, daha bir uğurlu ictimai layihəyə imza atdı.

Nar стал спонсором Регионального форума по управлению интернетом
3-4 декабря 2015 года в городе Баку пройдет 3-й Региональный форум по управлению интернетом, организованный Министерством связи и высоких технологий Азербайджанской Республики, Программой развития ООН и Университетом АДА. Nar взял на себя спонсорство этого традиционного форума, темой которого является «Создание условий для регионального развития ИКТ-инноваций».
Nar считает важным обсуждения на такие темы, как значение современных информационных технологий в современной системе образования, кибер-безопасность, технологии будущего, социальные медиа, влияние диверсификации экономики на ИКТ сферу, и т.д. Внеся свой вклад в 3-ий Региональный форум, Nar осуществил еще один успешный социальный проект.