“Nar” rabitə sahəsində xüsusi fərqlənən tələbələri mükafatlandırdı
Gənclərin maariflənməsinə və intellektual inkişafına dəstək məqsədilə, “Nar” korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində növbəti layihəsini həyata keçirib. Mobil operator Azərbaycan Texniki Universitetinin fərqlənən tələbələrini baş ofisinə dəvət edərək onları xüsusi hədiyyələrlə mükafatlandırdı. Qeyd edək ki, “Nar” ənənəvi olaraq hər tədris semestrinin sonunda Radiotexnika və rabitə fakültəsinin ən yaxşı nəticə göstərən tələbələrilə görüşərək, onları təbrik edir.
Görüşün məqsədi texniki sahə üzrə təhsil alan tələbələri yeni nailiyyətlərə ruhlandırmaq və onların gələcək iş istiqamətləri haqqında təsəvvür formalaşdırmaqdır. Tələbələr rabitə bazarında tələb olunan əsas bilik və bacarıqlar barədə məlumat əldə ediblər.
Azərbaycan Texniki Universitetinin ən yaxşı tələbələrinin mükafatlandırılması “Nar” və universitet arasında 2016-cı ildən aparılan tərəfdaşlıq çərçivəsində baş tutur. Əməkdaşlıq çərçivəsində mobil operator universitetin tələbələri üçün GSM laboratoriyasını istifadəyə verib, müxtəlif vaxtlarda tələbələr üçün nəzəri və təcrübi təlimlər təşkil edib.
Azərbaycan Texniki Universitetilə tərəfdaşlıq, “Nar”-ın korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyasının bir istiqamətidir. Hədəf Azərbaycanın rabitə sahəsində peşəkar kadrların hazırlanması və onların beynəlxalq rabitə bazarında əcnəbi həmkarlarından daha üstün mövqeyə çatmasıdır.

Nar наградил студентов особо отличившихся в сфере связи
С целью оказания поддержки образованию и интеллектуальному развитию молодежи, Nar реализовал очередной проект в рамках своей Стратегии корпоративной социальной ответственности (КСО). Оператор мобильной связи пригласил заслуженных студентов Азербайджанского Технического Университета в свой головной офис и наградил их специальными призами. Следует отметить, что Nar традиционно встречается с лучшими студентами факультета Связи и Радиотехники в конце каждого семестра, чтобы поздравить их с отличными результатами.
Цель таких встреч - побудить студентов, изучающих технические науки, вдохновить их на новые достижения и сформулировать представление о будущей профессии. Студенты также получили информацию об основных знаниях и навыках, необходимых на рынке связи.
Награждение лучших студентов Азербайджанского Технического Университета происходит в рамках партнерства между Nar и университетом, которое продолжается с 2016 года. В рамках этого сотрудничества оператор мобильной связи создал лабораторию GSM для студентов университета, а также многократно организовывал теоретические и практические тренинги для студентов.
Партнерство с Азербайджанским Техническим Университетом является частью Стратегии корпоративной социальной ответственности Nar. Цель состоит в том, чтобы подготовить профессиональные кадры в области связи в Азербайджане и помочь им занять более выгодные позиции на международном рынке связи, чем их зарубежные коллеги.