“Nar” operatoru “Microsoft Imagine Cup” innovasiya müsabiqəsinə dəstək verməyə davam edir
Gənc kadrların formalaşmasına, onların bilik və bacarıqlarının artırılmasına xüsusi önəm verən “Nar” bu il də “Microsoft Imagine Cup” innovasiya müsabiqəsinə dəstək vermək qərarına gəlib. Azərbaycan Respublikası Təhsil nazirliyi, “Microsoft Azerbaijan” şirkəti, Yüksək Texnologiyalar Parkı və “Nar” tərəfindən ənənəvi olaraq dəstəklənən “Microsoft Imagine Cup” dünya tələbələri arasında hər il keçirilən ən miqyaslı innovasiya müsabiqəsidir.
Qeyd edək ki, Azərbaycanda sözügedən müsabiqə ildə bir dəfə olmaqla artıq üçüncü dəfə təşkil olunur. Müsabiqə çərçivəsində ali və peşə təhsil müəssisələrinin tələbələrindən ibarət komandalar üç kateqoriya üzrə iştirak edirlər: “İnnovasiya”, “Dünya vətəndaşlığı” və “Oyunlar”. Müsabiqədə iştirak etmək üçün “Microsoft” platforması üzərində innovativ proqram layihəsi, “Microsoft” texnologiyaları əsasında müasir dövrün problemlərini həll edən tətbiqin prototipini və ya istənilən “Microsoft Windows” platformaları üzərində orijinal oyun hazırlamaq lazımdır.
21 noyabr 2016-cı il tarixdə müsabiqə münasibətilə təşkil olunmuş görüşün əsas məqsədi tələbələrin yenilikçi ideyalara malik gənclər üçün mövcud olan imkanlar haqqında məlumatlandırılması idi. Tədbirdə informasiya texnologiyaları və biznesin inkişafı istiqamətində yerli və xarici şirkətlərin təqdim etdiyi məhsul, proqram və təşəbbüslər təqdim olundu. Görüş çərçivəsində ənənəvi “Microsoft Imagine Cup – 2017” müsabiqəsinin şərtləri izah olundu. Bununla bərabər, tələbələr üçün nəzərdə tutulmuş digər layihə və imtiyazlar da tədbirdə müzakirə edilən mövzular arasında yer aldı.
Təhsil, elm və mədəniyyətin inkişafı “Nar” korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyasının başlıca prioritetlərindəndir. Mobil operatorun KSM strategiyası haqqında daha ətraflı məlumatı nar.az internet səhifəsindən əldə etmək mümkündür.

Nar продолжает оказывать поддержку конкурсу инноваций Microsoft Imagine Cup
Nar, придающий особое значение формированию молодых кадров, совершенствованию их знаний и навыков, принял решение и в нынешнем году оказать поддержку конкурсу инноваций Microsoft Imagine Cup. Конкурс Microsoft Imagine Cup, традиционно поддерживаемый Министерством образования Азербайджанской Республики, компанией Microsoft Azerbaijan, Парком высоких технологий и Nar, является самым масштабным конкурсом инноваций, ежегодно проводимым среди студентов всего мира.
Отметим, что ежегодный престижный конкурс проводится в Азербайджане уже в третий раз. В рамках конкурса, команды, состоящие из учащихся высших и средних учебных заведений, участвуют в трех категориях: «Инновация», «Мировое гражданство» и «Игры». Для участия в конкурсе нужно подготовить проект инновационной программы на базе платформы Microsoft, прототип приложения на основе технологий Microsoft, решающих современные жизненные проблемы, или оригинальную игру на основе предпочитаемой платформы Microsoft Windows.
Основной целью встречи, организованной в связи с конкурсом 21 ноября 2016-го года, было ознакомление студентов с доступными для молодых людей существующими возможностями инновационных идей. На мероприятии были представлены продукции, программы и инициативы местных и иностранных компаний, направленные на развитие информационных технологий и бизнеса. В рамках встречи были разъяснены условия традиционного конкурса Microsoft Imagine Cup – 2017. Наряду с этим, среди тем, обсуждаемых на встрече, имели место также иные проекты и концессии, предусмотренные для студентов.
Развитие образования, науки и культуры – один из главнейших приоритетов стратегии корпоративной социальной отвестственности (КСО) Nar. Более подробную информацию о стратегии КСО мобильного оператора можно получить на сайте nar.az.