“Nar” media nümayəndələri ilə ənənəvi görüşünü keçirdi. Çoxsaylı jurnalistlərin iştirak etdiyi görüşdə mobil operatorun son nailiyyətləri, məhsul və xidmətləri, genişləndirilmiş şəbəkəsi və korporativ sosial məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində görülmüş işlər barədə geniş məlumat verildi.
Görüş zamanı, mobil internetdən istifadəçilərin sayına görə “Nar”-ın ən yüksək yüksək göstəriciyə nail olduğu, mobil internetdən istifadənin həcmində Bakı və Abşeron yarımadasında 88%, bölgələrdə isə 28% artımın müşahidə edildiyi, bir-birindən sərfəli və əlverişli kampaniya və təkliflərin irəli sürüldüyü mətbuat nümayəndələrinin diqqətinə çatdırıldı.
Görüşdə iştirak edən “Azerfon” şirkətinin baş icraçı direktoru Qunnar Panke jurnalistləri salamlayaraq “Nar”-ın ən son uğur və nailiyyətləri barədə öz fikirlərini bölüşdü:
“Dinamik inkişaf sayəsində əldə etdiyimiz nailiyyətlər hər birimizi fərəhləndirir. Bu nəticələr mobil rabitə şəbəkəsinin əhəmiyyətli dərəcədə genişləndirilməsi, eləcə də təqdim etdiyimiz yenilikçi xidmətlər və sərfəli qiymətlər sayəsində mümkün olmuşdur. “Nar” bundan sonra da yüksək inkişaf tempi ilə qarşısına qoyduğu hədəflərə nail olmağa çalışacaq”, - deyə cənab Panke qeyd etdi.
Şəbəkənin daha da gücləndirilməsi istiqamətində atılmış addımlardan bəhs edərkən, 6500-dən çox baza stansiyası ilə müştərilərə yüksəkkeyfiyyətli xidmət göstərildiyi, bölgələrin 4G (LTE) şəbəkəsi ilə təmin edildiyi, təkcə 2018-ci ilin ilk aylarında paytaxt və ölkənin 18 bölgəsində 147 yeni LTE baza stansiyasının quraşdırıldığı, metro stansiyalarında LTE xidmətinin təmin edildiyi, “Formula Azərbaycan qran-prisi” zamanı yarışların keçirildiyi ərazilərdə daha da gücləndirilmiş şəbəkənin təmin edildiyi vurğulandı.
Qeyd edildi ki, 2017-ci ildə müstəqil beynəlxalq şirkət olan “P3 Communications” tərəfindən keçirilmiş mobil rabitə şəbəkələrinin müqayisəli testlərinə əsasən, “Nar” şəbəkəsi mobil zəng xidmətlərinin göstərilməsi üzrə ölkədə ən yüksək nəticəyə nail olmuşdur.
Abunəçilərin tələb və istəklərini hər zaman nəzərə alan “Nar” müxtəlif məhsul və təkliflər irəli sürmüşdür. Mobil operatorun təqdim etdiyi “Full” paketləri Azərbaycanın mobil rabitə bazarında ilk dəfə olaraq “yanmayan” bonuslar təcrübəsinə əsaslanır. “Qutu” təklifi isə özündə ev üçün fiber-optik internet, rəqəmsal TV, mobil rabitə üçün ölkədaxili bütün istiqamətlərə danışıq dəqiqələri təqdim edən və mobil internet xidmətlərini birləşdirən unikal təklifdir. Xüsusi olaraq bölgələr üçün hazırlanmış “Yerlim” tarifindən yararlanmış abunəçilərin sayında 62% artım müşahidə edilmişdir. Bundan başqa, artıq “Nar”-ın bütün “Turbo” internet paketlərində “WhatsApp” pulsuzdur.
Mobil operator uğurlu biznes fəaliyyəti ilə yanaşı, sosial məsuliyyət və ictimai fəaliyyət məsələsinə də xüsusi diqqətlə yanaşır. “Nar” özünün çoxşaxəli KSM strategiyası çərçivəsində Azərbaycan Texniki Universitetində xüsusi avadanlıqlarla təchiz edilmiş GSM laboratoriyasını tələbələrin istifadəsinə açmış, “Microsoft Imagine Cup” müsabiqəsini dəstəkləməklə gənc istedadların üzə çıxarılmasına töhfə vermiş, gənclərin sevimli “Brain Ring” intellektual müsabiqəsinə öz dəstəyini davam etdirmiş və müxtəlif sosial aksiyalara imza atmışdır.
Bu il “Nar” yeni sosial layihə həyata keçirmiş, Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100-cü ildönümü münasibətilə Novruz bayramında cəbhə bölgəsində yerləşən hərbi hissələrdən birində xidmətdə olan əsgərlərimizi bayram sovqatı ilə təbrik etmişdir. Azərbaycan Respublikası Müdafiə nazirliyi ilə birgə təşkil edilmiş aksiyada əsgər valideynlərinin də iştirakı təmin edilmiş və bu sürpriz vətən keşikçilərində əsl bayram əhval-ruhiyyəsi yaratmışdır.

Nar провел традиционную встречу с представителями средств массовой информации. На встрече, прошедшей с участием большого числа журналистов, было рассказано о последних достижениях мобильного оператора, а также о продуктах и услугах, расширенной сети и работах, проделанных в рамках стратегии корпоративной социальной ответственности (КСО).
На встрече представители прессы были проинформированы о том, что Nar добился самых высоких результатов по числу пользователей мобильного интернета. Было рассказано, что использование мобильного интернета в Баку и на Апшеронском полуострове увеличилось на 88%, в то время как в регионах этот прирост составил 28%. Также, участники встречи были ознакомлены с выгодными и удобными кампаниями и предложениями мобильного оператора.
Выступая на встрече, главный исполнительный директор компании Azerfon Гуннар Панке поделился своим мнением о последних успехах и достижениях Nar:
«Мы очень рады достижениям, которые стали возможны благодаря динамичному развитию нашей компании. Эти результаты были получены благодаря значительному расширению охвата сети, а также современным услугам и выгодным ценам. Nar продолжит стремиться к достижению своих целей, демонстрируя высокий темп развития», - подчеркнул г-н Панке.
Рассказывая о мерах, принятых для еще большего усиления сети, было отмечено, что оператор обеспечивает высокое качество услуг благодаря более 6500 базовым станциям, и запуску сети 4G (LTE) в регионах страны. Только в течение первых месяцев 2018 года, в столице и 18-ти регионах страны было установлено 147 новых базовых станций LTE, запущены услуги LTE на станциях метро, и было обеспечено усиление сети в местах проведения гонок Формулы-1 гран-при Азербайджана.
Также, было упомянуто, что по результатам сравнительных тестов, проведенных независимой международной компанией P3 Communications во втором квартале 2017 года среди сетей мобильной связи, сеть Nar продемонстрировала самые высокие показатели в стране по предоставлению услуг голосовой связи.
Постоянно заботясь о желаниях и требованиях абонентов, Nar представил целый ряд интересных продуктов и предложений. Пакеты Full мобильного оператора впервые в Азербайджане были основаны на принципе «несгораемости» бонусов. Еще одним таким предложением является Qutu – уникальный продукт, объединяющий в себе волоконно-оптический интернет и цифровое телевидение для домашнего использования, а также минуты для звонков по всем направлениям внутри страны и услуги мобильного интернета. За последнее время, количество пользователей тарифа Yerlim, специально созданного для жителей регионов, увеличилось на 62%. Кроме этого, использование мессенджера WhatsApp в рамках всех пакетов Turbo стало бесплатным.
Наряду с успешной бизнес-деятельностью, мобильный оператор уделяет большое внимание социальной ответственности и общественной деятельности. Так, в рамках обширной стратегии КСО, в Азербайджанском Техническом Университете была создана лаборатория Nar, снабженная современным оборудованием, благодаря которой студенты имеют возможность получать знания и практический опыт в сфере GSM. Наряду с этим, Nar внес свой вклад в выявление молодых талантов, поддержав конкурс Microsoft Imagine Cup, продолжил поддерживать популярный среди молодежи интеллектуальный конкурс Brain Ring, и осуществил целый ряд других социальных проектов.
В этом году, Nar осуществил новый социальный проект, организовав в преддверии Новруз байрамы поездку в одну и воинских частей прифронтовой зоны для того, чтобы встретиться с солдатами азербайджанской армии по случаю 100-летия Азербайджанской Демократической Республики. Встреча была организована совместно с Министерством обороны Азербайджанской Республики. В рамках мероприятия, был организован визит родителей солдат в прифронтовую зону. Этот сюрприз подарил защитникам отечества настоящую атмосферу праздника.