“Nar” ardıcıl üçüncü il Müştəri Loyallığı İndeksində lider oldu
2021-ci ilin Müştəri Loyallığı İndeksi nəticələrinə görə mobil operatorlar arasında “Nar” ən yüksək nəticə göstərərək birinciliyini qoruyub. Ötən illə müqayisədə “Nar”ın Müştəri Loyallığı İndeksi 2021-ci ildə 50% yüksəlib. “Nar” 2019-cu ildən etibarən Müştəri Loyallığı İndeksi üzrə yerli mobil rabitə bazarının lideridir.
Şirkətin Baş İcraçı Direktoru Qunnar Panke əldə olunan nəticədən dolayı qürur duyduğunu bildirir. ““Nar” olaraq bütün fəaliyyətimizi son nəticədə müştərilərimizin rahatlığına fayda verəcək şəkildə qurmuşuq. İstər yeni məhsullar hazırlayarkən, istərsə də mövcud xidmətləri təkmilləşdirərkən abunəçilərimizin rəylərini öyrənirik və tətbiq edirik. Bu liderliyi Azərbaycan kimi rəqabətcil rabitə bazarında 3 il boyunca saxlaya bilmək bizim üçün çox böyük uğurdur.”
“Nar”ın sərfəli təklifləri, mobil internet xidmətlətinin keyfiyyəti və müştəri xidmətlərinin üstünlüyü Müştəri Loyallığı İndeksini üzrə lider mövqeyinin qorunub saxlanmasının əsas faktorları olub. “Nar” mağazalarının yenilənərək müştərilər üçün daha rahat xidmət şəraitinin yaradılması, “Nar+” tətbiqinin təkmilləşdirilməsi ilə abunəçilərin balanslarına daha asan nəzarət etməsi və həmçinin davamlı gücləndirilən mobil şəbəkə mobil opeartorun müştəriyönümlülük strategiyası çərçivəsində həyata keçirilir. Mobil operatorun müştəriyönümlülüyü özünün əsas iş istiqaməti kimi müəyyən etməsi abunəçilərin razılığının məhz bu yöndə xüsusi seçilməsinə səbəb olub.
Qeyd etmək lazımdır ki, Müştəri Loyallığı İndeksinin (Net Promoter Score – NPS) müəyyən edilməsi mobil operatordan asılı olmayan, müstəqil qurumlar tərəfindən beynəlxalq təhlil standartlarına uyğun sorğular əsasında aparılır. Bir qayda olaraq, sorğuda iştirak edənlər istifadə etdikləri xidməti yaxınlarına, dostlarına, qohumlarına məsləhət görərdilərmi sualına 10 ballıq qiymətləndirmə ilə cavab verirlər.

Nar becomes leader in Customer Loyalty Index for three years in a row
According to the results of Customer Loyalty Index 2021, Nar has retained its top position among mobile operators with the highest marks. Compared to last year, Nar's Net Promoter Score increased by 50% in 2021. It is worth noting that Nar has been the leader of the local mobile market in this area since 2019.
Gunnar Panke, the company's CEO, said he was proud of the results. “At Nar, we have built all our activities in a way that ultimately benefits our customers. We study and apply the opinions of our subscribers, when developing new products or improving existing services. It is a great success for us to be able to maintain this leadership in a competitive telecommunications market like Azerbaijan for 3 years. ”
Nar's favorable offers, the quality of mobile internet service and the superiority of customer service were the main factors in maintaining its leading position in the Customer Loyalty Index. The renewal of Nar stores to provide a more comfortable service environment for customers, easier control of subscribers' balances with sophisticated “Nar+” application, as well as the constantly strengthened mobile network is implemented within the customer-centric strategy of the mobile operator. The customer centricity defined as the main direction of the company operations was distinguished with particular customer consent.
It should be noted that the Net Promoter Score (NPS) is based on surveys conducted by independent organizations in accordance with international standards. As a rule, respondents answer the question of whether they would recommend services to friends, relatives and closed ones with the score range 1-10.