“Nar” ardıcıl üçüncü il Müştəri Loyallığı İndeksində lider oldu
2021-ci ilin Müştəri Loyallığı İndeksi nəticələrinə görə mobil operatorlar arasında “Nar” ən yüksək nəticə göstərərək birinciliyini qoruyub. Ötən illə müqayisədə “Nar”ın Müştəri Loyallığı İndeksi 2021-ci ildə 50% yüksəlib. “Nar” 2019-cu ildən etibarən Müştəri Loyallığı İndeksi üzrə yerli mobil rabitə bazarının lideridir.
Şirkətin Baş İcraçı Direktoru Qunnar Panke əldə olunan nəticədən dolayı qürur duyduğunu bildirir. ““Nar” olaraq bütün fəaliyyətimizi son nəticədə müştərilərimizin rahatlığına fayda verəcək şəkildə qurmuşuq. İstər yeni məhsullar hazırlayarkən, istərsə də mövcud xidmətləri təkmilləşdirərkən abunəçilərimizin rəylərini öyrənirik və tətbiq edirik. Bu liderliyi Azərbaycan kimi rəqabətcil rabitə bazarında 3 il boyunca saxlaya bilmək bizim üçün çox böyük uğurdur.”
“Nar”ın sərfəli təklifləri, mobil internet xidmətlətinin keyfiyyəti və müştəri xidmətlərinin üstünlüyü Müştəri Loyallığı İndeksini üzrə lider mövqeyinin qorunub saxlanmasının əsas faktorları olub. “Nar” mağazalarının yenilənərək müştərilər üçün daha rahat xidmət şəraitinin yaradılması, “Nar+” tətbiqinin təkmilləşdirilməsi ilə abunəçilərin balanslarına daha asan nəzarət etməsi və həmçinin davamlı gücləndirilən mobil şəbəkə mobil opeartorun müştəriyönümlülük strategiyası çərçivəsində həyata keçirilir. Mobil operatorun müştəriyönümlülüyü özünün əsas iş istiqaməti kimi müəyyən etməsi abunəçilərin razılığının məhz bu yöndə xüsusi seçilməsinə səbəb olub.
Qeyd etmək lazımdır ki, Müştəri Loyallığı İndeksinin (Net Promoter Score – NPS) müəyyən edilməsi mobil operatordan asılı olmayan, müstəqil qurumlar tərəfindən beynəlxalq təhlil standartlarına uyğun sorğular əsasında aparılır. Bir qayda olaraq, sorğuda iştirak edənlər istifadə etdikləri xidməti yaxınlarına, dostlarına, qohumlarına məsləhət görərdilərmi sualına 10 ballıq qiymətləndirmə ilə cavab verirlər.

Nar третий год подряд лидирует по Индексу лояльности клиентов
По результатам Индекса Лояльности Абонентов 2021-ого года, «Nar» сохранил первенство среди мобильных операторов с самыми высокими результатами. По сравнению с прошлым годом Индекс Лояльности Клиентов «Nar» в 2021 году вырос на 50%. Согласно Индексу Лояльности Клиентов, «Nar» с 2019 года является лидером местного рынка мобильной связи.
Гуннар Панке, генеральный директор компании, сказал, что гордится результатами. “Как «Nar» мы выстроили всю нашу деятельность таким образом, чтобы в конечном итоге приносить пользу нашим клиентам. Мы изучаем и применяем мнения наших абонентов, как при разработке новых продуктов, так и при улучшении существующих услуг. Для нас большой успех, что мы смогли сохранить это лидерство на таком конкурентном рынке связи, как Азербайджан, в течение 3 лет."
Выгодные предложения от «Nar», качество услуг мобильного интернета и превосходное обслуживание клиентов стали основными факторами сохранения лидирующих позиций в Индексе Лояльности Клиентов. Обновление магазинов «Nar» создающее более комфортную среду обслуживания для клиентов, удобное управление балансом абонентами за счет улучшения приложения «Nar+», а также постоянное совершенствование мобильной сети реализованы в рамках стратегии клиентоориентированности мобильного оператора. Определение мобильным оператором клиентоориентированности, как основного направления работы, особенно выделило его при оценке удовлетворенности клиентов.
Следует отметить, что определение Индекса Лояльности Клиентов (Net Promoter Score - NPS) основано на опросах, проводимых независимыми от оператора мобильной связи организациями в соответствии с международными стандартами опросов. Как правило, респонденты отвечают на вопрос, порекомендовали бы они услуги которыми пользуются своим друзьям, родственникам и близким и оценивают вероятность по 10 бальной шкале.