“Nar”, 17 dekabr tarixində keçirilən “Caspian Business Awards 2021” mükafatlandırma mərasimində “İlin mobil operatoru” adına layiq görülüb. Seçim prosesində mobil operatorun ilboyu uğurla davam etdirdiyi müştəriyönümlülük strategiyası, müxtəlif kanallar üzərindən göstərilən yüksəkkeyfiyyətli müştəri xidmətləri və illik müsbət inkişaf göstəriciləri kimi mühüm faktorlar nəzərə alınıb.
Qeyd edək ki, mobil operator ötən hesabat dövründə abunəçi bazasında 5% artıma nail olub, həmçinin yüksəkkeyfiyyətli mobil internet xidməti sayəsində 4G istifadəçilərinin sayında 23% irəliləmə qeydə alıb. Bundan başqa, mühüm sosial əhəmiyyət kəsb edən layihələri ilə seçilən “Nar”, daha çox Vətən müharibəsi iştirakçılarına, şəhid ailələrinə dəstək istiqamətində yönəlmiş layihələr də daxil olmaqla, son üç ildə sosial fəaliyyətlərə ümumilikdə, 3 milyon manatadək investisiya ayırıb.
“2021-ci il bizim üçün abunəçilərimizə fərdiləşdirilmiş məhsullar təqdim etdiyimiz, müştərilərimizlə yenilənmiş xidmət mərkəzlərində görüşdüyümüz, sosial layihəri uğurla davam etdirdiyimiz bir il olaraq yadda qaldı. Bugün bu mükafata layiq görülməyimiz mobil operator olaraq fəaliyyətimizin düzgün istiqamətdə qurulmasının göstəricisidir. Növbəti ildə də abunəçilərimizə vəd etdiyimiz üstün xidmət dəyərini qorumaq üçün böyük əzmlə çalışacağıq”, - deyə “Nar”ın Baş icraçı direktoru Qunnar Panke bildirib.
Bildirək ki, mükafatın təsisçisi “Caspian Energy Club”un əsas məqsədi Azərbaycanda və “Caspian Energy Club”un fəaliyyət göstərdiyi digər ölkələrdə investisiya və işgüzar mühitin yaxşılaşdırılması, həmçinin B2G, B2B və B2C formatlarında dialoqların stimullaşdırılması və onlarda fəal iştirak etməkdən ibarətdir.

«Nar» удостоен звания «Мобильный оператор года»
17 декабря, на церемонии вручения награды «Caspian Business Awards 2021», «Nar» был признан «Мобильным оператором года». При выборе победителя были учтены такие важные факторы, как продолжающаяся круглый год стратегия клиентоориентированности мобильного оператора, качественное обслуживание клиентов через различные каналы и положительные годовые показатели развития.
Следует отметить, что за отчетный период оператор мобильной связи добился увеличения абонентской базы на 5%, а также на 23% увеличил количество пользователей 4G за счет качества мобильного интернета. Кроме того, «Nar», известный своими социально значимыми проектами, за последние три года вложил в общественную деятельность в общей сложности около 3 миллионов манат, в том числе в проекты, направленные на поддержку ветеранов Отечественной войны и семей шехидов.
«2021 год запомнился нам как год, когда мы представили нашим абонентам индивидуализированные продукты, представили обновленные сервисные центры и успешно продолжили реализацию социальных проектов. Сегодня получение этой награды - показатель правильного направления нашей деятельности, как оператора мобильной связи. В следующем году мы также продолжим упорно работать над тем, чтобы поддерживать качественное преимущество предоставляемых услуг, которое мы обещали нашим абонентам», - сказал Гуннар Панке, генеральный директор «Nar».
Следует отметить, что основной целью «Caspian Energy Club», учредителя премии, является улучшение инвестиционной и деловой среды в Азербайджан е и других странах, в которых компания осуществляет свою деятельность, а также стимулирование диалога и активного участия в форматах B2G, B2B и B2C.