“Nar” fiziki məhdudiyyətli idmançılara dəstək olur
“Nar” aztəminatlı ailələrdən olan gənc boksçuların və fiziki məhdudiyyətli idmançıların dünya miqyasında Azərbaycanı təmsil etməsinə dəstək olmaqda davam edir. Mobil operatorun dəstək olduğu “Ümid” İdman Klubunun üzvü Böyük Britaniyanın paytaxtı Londonda keçirilən para üzgüçülük üzrə Dünya Çempionatında qələbə qazanıb. Belə ki, “Ümid” İdman Klubunun üzvü olan Roman Soley üzgüçülüyün sərbəst, arxa üstə üzmə növlərində yarışaraq 3 medal qazanıb. Bununla da Roman Soley "Tokio 2020" Yay Paralimpiya Oyunlarına birbaşa 4 lisenziya əldə edib.
Xatırladaq ki, “Nar” “Ümid” İdman Klubunun üzvlərinin Paralimpiya Oyunlarına lisenziya qazanması üçün Avropa və dünya yarışlarına hazırlaşmasına öz töhfəsini verir. Layihə çərçivəsində klub idmançılarına lazım olan təchizatı “Nar” təmin edir.
Qeyd edək ki, 2008-ci ildə yaradılmış “Ümid” İdman Klubu atletika, üzgüçülük, cüdo və uşaq şahmatı idman növləri üzrə ixtisaslaşıb. Bu müddət ərzində “Ümid” İdman Klubunda ölkə, Avropa və dünya çempionları və Olimpiya Oyunlarının finalçıları yetişib.
“Nar” peşəkar idmanla məşğul olan gənclərin və yeniyetmələrin, eyni zamanda fiziki məhdudiyyətli idmançıların dünya miqayasında Azərbaycanı təmsil etməsinə hər zaman dəstək olur.

• “Nar” поддерживает спортсменов с физическими ограничениями
“Nar” продолжает поддерживать молодых боксеров и спортсменов с физическими ограничениями из малообеспеченных семей представляющих Азербайджан на мировом уровне. Спортивный клуб “Ümid” получающий поддержку мобильного оператора “Nar”,  победил в чемпионате мира  по пара-плаванию проходящему в столице Великобритании - Лондоне. Роман Солей - член спортивного клуба “Ümid” завоевал 3 медали соревнуясь в технике свободного плавания и плавания на спине. Благодаря своей победе, Роман получил 4 лицензии на участие в летней Паралимпиаде - "Tokio 2020".
Напомним, что “Nar” вносит свой вклад в подготовку членов спортивного клуба “Ümid” к европейским и международным соревнованиям для получения лицензии на Паралимпийские игры. В рамках проекта,  “Nar”  обеспечивает спортсменов клуба всем необходимым инвентарем.
Заметим, что спортивный клуб “Ümid” созданный в 2008 году, специализируется на таких видах спорта, как: атлетика, плавание, дзюдо и шахматы среди детей. За этот период времени, спортивный клуб “Ümid” воспитал чемпионов Европы и мира, а также финалистов Олимпийских игр.
“Nar” всегда поддерживает молодежь и подростков профессионально занимающихся спортом,а также спортсменов с физическими ограничениями в представлении Азербайджана на международной арене.