“Nar” “Canlı kitab” sosial layihəsinə başlayıb
Sosial əhəmiyyət daşıyan layihələrdə fiziki məhdudiyyətli şəxslərə hər zaman dəstək göstərən “Nar”, "Radio Antenn" 101 FM-lə birgə “Canlı kitab” layihəsinə start verib. Layihə çərçivəsində dünya və Azərbaycan ədəbiyyatının seçmə nümunələri tanınmış aktyorlar, qiraət ustaları tərəfindən səsləndirilib xüsusi elektron daşıyıcılara yazılacaq. Eyni zamanda, bu əsərlər “Radio Antenn” 101 FM-in canlı efirində səsləndirilir. Layihənin əsas məqsədi Azərbaycan və dünya ədəbiyyatının ən məşhur simalarının həyatı, əsərləri haqqında maraqlı məlumatlar, eyni zamanda, əsərlərindən seçmələr verməklə bədii ədəbiyyatı hər kəs üçün əlçatan etməkdir.
Bu layihənin dəstəklənməsinin əsas səbəblərindən biri də görmə məhdudiyyətli insanların mütaliəsi üçün Azərbaycan dilində audio kontentin məhdud olmasıdır. Layihə başa çatdıqdan sonra bütün səsyazılarının flaşkardlar vasitəsilə kitab oxumaqda çətinlik çəkən şəxslərə paylanması nəzərdə tutulur. Bununla da, görmə məhdudiyyətli insanlar üçün audio kitabxananın əsası qoyulmuş olacaq.
Qeyd edək ki, proqramı həftəiçi beş gün saat 10:00-dan 12:00-dək "Radio Antenn" 101 FM-in yayımında dinləyə bilərsiniz.

“Nar” приступил к проекту “Canlı Kitab”
“Nar” всегда поддерживающий социальные проекты для людей с ограниченными физическими возможностями дал старт проекту "Canlı Kitab" в сотрудничестве с “Radio Antenn” 101 FM. В рамках проекта известные актеры и чтецы озвучат избранные произведения мировой и азербайджанской литературы, которые будут записанны на специальные внешние носители. В то же время, эти произведения будут транслироваться в эфире “Radio Antenn” 101 FM. Основная задача проекта сделать доступной для всех интересную информацию о жизни и произведениях ведущих представителей мировой и азербайджанской литературы, представляя примеры избранных литературных произведений.
Одной из основных причин поддержки данного проекта послужило ограниченное количество аудио контента на азербайджанском языке для людей с нарушением зрения. После завершения проекта планируется раздача флеш карт со всеми аудиозаписями людям, которым трудно читать книги.
Тем самым, заложится основа аудио библиотеки для людей с нарушением зрения.
Заметим, что программа транслируется в эфире радиостанции "Radio Antenn" 101 FM 5 дней в неделю с 10:00 до 12:00.