“Nar” ADA Universitetinin İT üzrə fərqlənən tələbələrinə dəstək olub
İnformasiya texnologiyaları sahəsində ixtisaslı kadrların yetişməsinə xüsusi önəm verən “Nar”, bu sahədə təhsil alan gəncləri dəstəkləməyə davam edir. ADA Universiteti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində mobil operator İnformasiya Texnologiyaları və Mühəndislik fakültəsi tələbələrinin təhsilini dəstəkləmək üçün ADA Universitetinin Təqaüd Fonduna öz töhfəsini verib.
Fevralın 21-də baş tutan növbəti “Akademik Mükəmməllik Günü”ndə Lütfi Zadə adına təqaüd sahiblərinin adı açıqlanıb. Qeyd edək ki, bu təqaüdə layiq görülən tələbələr bir semestrin təhsil haqqından tamamilə azad olunurlar.
Bundan başqa, “Nar” və ADA Universiteti arasında uzunmüddətli əməkdaşlıq çərçivəsində nəzərdə tutulmuş istiqamətlər sırasında startap layihələrini dəstəkləyən ADA İnnovasiya Mərkəzi ilə tərəfdaşlıq, ADA-nın tələbə və məzunları üçün karyera və staj imkanlarının təklif edilməsi, Universitetin ixtisasartırma proqramlarına “Nar” əməkdaşlarının cəlb edilməsi kimi tədbirlər də mövcuddur.

Nar supports ADA University students excelled in IT
Attaching special importance to the development of skilled workforce in information technologies in the country, Nar continues to support the youth studying in this field. In frames of the cooperation with ADA University, the mobile operator contributed to the Scholarship Fund of the University designed to support the students of the School of IT and Engineering.
The winners of “Lotfi Zadeh Scholarship” were named at the “Academic Excellence Day” event held on February 21 at ADA University. The scholarship grants 100% tuition waiver for the duration of the semester.
It is worth noting that cooperation with ADA Innovation Center to support start-up projects, employment and internship opportunities for university students and graduates, participation of Nar employees at executive education programs are among the projects carried out under the long-term cooperation between Nar and ADA University.