Artıq “Nar” abunəçiləri “Qarabag Dirçəliş Fondu”na ianə edə bilərlər
İşğaldan azad edilmiş ərazilərin bərpası və yenidən qurulması istiqamətində görüləcək tədbirlərə dəstək olmaq istəyən “Nar” abunəçiləri üçün “Qarabağ Dirçəliş Fondu”na balanslarından birbaşa ianə etmək imkanı yaradılıb. Abunəçilər 1, 3, 5, 10, 20 və 50 AZN məbləğlərindən birini seçməklə ianə etmək istədikləri məbləğin müvafiq rəqəmini “8112” qısa nömrəsinə SMS göndərə bilərlər. SMS göndərildikdən dərhal sonra istifadəçiyə cavab olaraq ödənişin statusu ilə bağlı məlumat göndəriləcək.
Qeyd edək ki, balansdan yalnız ianə olunan məbləğ çıxılacaq və göndərilən hər SMS ödənişsizdir. Hər bir abunəçi bir neçə dəfə fərqli məbləğdə ianə edə bilər. Daha ətraflı məlumatı https://www.nar.az/qarabag-dirchelish-fonduna-destek/ rəsmi səhifəsindən əldə edə bilərsiniz.
“Qarabağ Dirçəliş Fondu” Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 4 yanvar 2021-ci il tarixli fərmanı ilə yaradılıb. Fərmana əsasən, “Qarabağ Dirçəliş Fondu” Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinin bərpası və yenidən qurulması, habelə dayanıqlı iqtisadiyyata və yüksək rifaha malik regiona çevrilməsi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərə maliyyə dəstəyi göstərilməsini və sərmayələrin cəlb edilməsini, bu sahədə dövlət-özəl tərəfdaşlığının inkişafını təmin edən, eləcə də ölkə daxilində və ölkə xaricində zəruri təşviqat işlərini həyata keçirən publik hüquqi şəxsdir. (https://qdf.gov.az/)
Qeyd edək ki, “Qarabağ Dirçəliş Fonduna” digər platformalar vasitəsilə də ianə etmək mümkündür. Ətraflı: https://qdf.gov.az/iane-et/.

Абоненты Nar теперь могут делать пожертвования в «Фонд возрождения Карабаха»
Абоненты Nar, желающие поддержать меры по возрождению и реконструкции освобожденных от оккупации территорий, теперь имеют возможность сделать пожертвование в «Фонд возрождения Карабаха». Абоненты могут отправить SMS на короткий номер 8112 указав сумму, которую они хотели бы пожертвовать (1, 3, 5, 10, 20 и 50 AZN). Сразу после отправки SMS, пользователю будет в ответ отправлена информация о статусе платежа.
Отметим, что с баланса будет вычтена только сумма пожертвования, каждое отправленное SMS-сообщение является бесплатным. Каждый абонент может несколько раз пожертвовать суммы различных размеров. Подробную информацию можно получить на официальной странице https://www.nar.az/ru/qarabag-dirchelish-fonduna-destek/.
«Фонд возрождения Карабаха» учрежден указом Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 4 января 2021 года. Согласно указу, «Фонд возрождения Карабаха» - это публичное юридическое лицо, обеспечивающее финансовую поддержку и инвестиции в восстановление и реконструкцию освобожденных территорий Азербайджанской Республики, а также меры по превращению его в регион с устойчивой экономикой и высоким уровнем благосостояния, партнерство государственного и частного секторов в этом направлении, а также проведение необходимой агитационной работы внутри и за пределами страны. (https://qdf.gov.az/)
Пожертвование в «Фонд возрождения Карабаха» можно осуществить и через другие платформы. Подробнее: https://qdf.gov.az/iane-et/.