“Nar” və “NETTY” ilin ən yaxşı internet layihələrini mükafatlandırdı
“Nar”ın ənənəvi tərəfdaşlığı ilə keçirilən “Netty-2021” internet mükafatının qalibləri bəlli oldu. Dekabrın 18-də keçirilən final tədbirində 6 əsas nominasiya üzrə 18 layihə və “Netty” Ekspertlər Şurasının seçimi ilə qalib oldu.
Bu ilki müsabiqədə 200-dən çox layihə “Dövlət və Cəmiyyət”, “Biznes və Maliyyə”, “Elm, Təhsil və İnnovasiya”, “Səhiyyə, İdman və Turizm”, “İnformasiya və Xəbərlər” və “Mədəniyyət, İncəsənət və Yaradıcılıq” nominasiyaları üzrə müsabiqədə iştirak üçün müraciət etdi. Bundan başqa, hər nominasiya 3 alt nominasiyadan ibarətdir. Qaliblər və onların seçim qaydaları barədə ətraflı məlumatı netty.az saytından əldə etmək olar.
Final mərasimində mükafatçıları təbrik edən Azerfon MMC (“Nar”) İctimaiyyətlə Əlaqələr departamentinin rəhbəri Əziz Axundov bildirib: ““Nar” yüksək keyfiyyətli rabitə xidməti təqdim etməklə yanaşı, həm də yerli İKT bazarının inkişafı istiqamətində ardıcıl layihələr həyata keçirir. Bu layihələrin əsas məqsədi, interneti daha faydalı etməklə, cəmiyyətə öz töhfəmizi verməkdir.”
2004-cü ildən təsis edilmiş Netty İnternet Mükafatı hər il qlobal şəbəkənin Azərbaycan seqmentində yaradılan layihələri qiymətləndirir və müxtəlif istiqamətlər üzrə mütəxəssislərin seçimi ilə ən yaxşılarını mükafatlandırır. “Netty” mükafatı ilə tərəfdaşlıq “Nar”ın Azərbaycanda İKT sahəsinin tərəqqisinə yönələn koporativ sosial məsuliyyət (KSM) layihələrinin məntiqi davamıdır.

Nar и NETTY наградили лучшие интернет проекты года
Объявлены победители Национальной Интернет Премии Азербайджана NETTY2021, традиционно проводимой в партнерстве с Nar. В финальном мероприятии, которое состоялось 18 декабря, победили 18 проектов в 6 основных номинациях, которые были отобраны экспертным советом Netty.
В этом году на участие в конкурсе в номинациях «Государство и общество», «Бизнес и финансы», «Наука, образование и инновации», «Здоровье, спорт и туризм», «Информация и новости» и «Культура, искусство и творчество» было заявлено более 200 проектов. Кроме того, каждая номинация состоит из 3-х подноминаций. Более подробную информацию о победителях и правилах их отбора можно найти на сайте netty.az.
Поздравляя победителей на церемонии закрытия конкурса, Азиз Ахундов, руководитель отдела по связям с общественностью ООО Azerfon (Nar), отметил: «Наряду с предоставлением высококачественных услуг связи, Nar также реализует последовательные проекты по развитию местного рынка ИКТ. Основная цель этих проектов - внести свой вклад в общество, сделав Интернет более полезным ».
Интернет премия Netty, учрежденная в 2004 году, ежегодно оценивает проекты, созданные в азербайджанском сегменте глобальной сети, и выбирает специалистов в различных областях награждая лучших. Партнерство c Netty Award является логическим продолжением проектов Nar в области корпоративной социальной ответственности (КСО), направленных на развитие сектора ИКТ в Азербайджане.